Forum

Bir gruba program k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bir gruba program kurma/kaldırma yetkisi vermek

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
640 Görüntüleme
(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

AD üzerinde bir grup oluşturdum. Bu gruba üye olanlara program kurma/kaldırma yetkisi vermek istiyorum.

Bunu nasıl yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz. 

Delegation olarak ayarlamak istedim fakat program kurma/kaldırma opsiyonunu bulamadım.

Teşekkürler

Gönderildi : 01/08/2016 02:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Oluşturduğunuz grubu bilgisayarlarda yerel power users grubuna eklerseniz bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun ise GPO ile restricted groups ile yapabilirsiniz. Bu uygulamayı forumdan veya makalelerden takip edebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/08/2016 03:36

(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Oluşturduğunuz grubu bilgisayarlarda yerel power users grubuna eklerseniz bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun ise GPO ile restricted groups ile yapabilirsiniz. Bu uygulamayı forumdan veya makalelerden takip edebilirsiniz.

Merhaba Hakan Bey,

Power Users grubuna dahil ettiğimde değişen birşey olmadı. Program kaldırmak istendiğinde Kullanıcı Hesap Denetimi penceresi açılıyor.

Gönderildi : 16/08/2016 16:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda program Power Users' ın yetkisinin olmadığı dizin veya kayıt defteri alanlarına ulaşmak istiyordur. Programın nereye yazdığını bulabilirseniz ilgili path veya kayıt defteri yolu için yine power users veya oluşturacağınzı bir grup' a yetki vererek sorunu çözebilirsiniz. Bunun daha sonra tüm makinelerde yapmak için GPO dan Folder Permission ve yine Kayıt defteri permission ile yaygınlaştırabilirsiniz.

Yok bu uzun iş derseniz avecto veya lumession gibi 3 parti programlar zaten bu işleri yapıyorlar ama biraz pahalı programlar

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/08/2016 17:21

Paylaş: