Forum

etki alanından ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

etki alanından çıkarıp tekrar aldıktan sonra herşey silindi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@MustafaKAYALI)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba windows 2008 server kullanıyorum etki alanında yer alan bir bilgisayar etki alanına giriş yapamadığı için hata verdi araştırmalarım sonunda etki alanından çıkarıp çalışma grubuna sonra tekrar etki alanına girilebilir yazıyordu o şekilde yaptım açıldı,fakat  masa üstünde bulunan hiç bir belge döküman yok hepsi gitmiş c/kullanıcılar/user kısmından giriyorum oradada gözükmüyor hiç bir dosya klasörler açılıyor ama dosyalar yok özellikle benim için şu an en önemlisi excell dosyaları bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerek dosyaları geri nasıl alabilirim? yada alınabilir mi?

muhasebe bilgisayarı olduğundan çok çok önemli şu an için bu durum lütfen siz değerli arkadaşlarımdan bir yardım bekliyorum

sistem geri yüklemede yaptım başarılı olmadı

Gönderildi : 25/07/2016 19:35

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Serverda kullanıcı için policy var mı? 

users kısmında hangi userlar görünüyor? 

Gönderildi : 25/07/2016 21:27

(@MustafaKAYALI)
Active Member
Konu başlatıcı

group policy menagament kısmında userlar yok sadece klasörler açılmış herhangi bir user gözükmuyor iç kısmında

kullanıcı bilgisayarından c den kullanıcılar kısmından desktop a bakıyorum hiç bir tane dosya yok çok kötü oldu 

Gönderildi : 25/07/2016 22:03

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

ama muhasebe yonetim gibi bölümleri açmışınız bunların altında gpo çalışıyordur kontrol eder misiniz?

Gönderildi : 26/07/2016 00:04

(@MustafaKAYALI)
Active Member
Konu başlatıcı

ama muhasebe yonetim gibi bölümleri açmışınız bunların altında gpo çalışıyordur kontrol eder misiniz?

gpo ya çok hakim değilim serverdan yapabileceğimiz birşey varsa müsaitseniz uzaktan bağlanıp bakabilirmisiniz acaba şu an kullanıcı bilgisayarından ben oturumu açtım eskisi gibi ama kullanıcı adınla ama dosyaların hiç biri yok hiç bşey yok bomboş masa üstü

Gönderildi : 26/07/2016 00:19

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

gpo ya çok hakim değilim serverdan yapabileceğimiz birşey varsa müsaitseniz uzaktan bağlanıp bakabilirmisiniz acaba şu an kullanıcı bilgisayarından ben oturumu açtım eskisi gibi ama kullanıcı adınla ama dosyaların hiç biri yok hiç bşey yok bomboş masa üstü

gizli dosyaları ve korunan işletim sistemi dosyalarını açtınızda belki bulabilirsiniz birde disk kullanımınız aklınızdamı yani veriler varken örnekğin 100gb kullanılan alan vardi şimdi gene 100 gb mi yoksa yarıya düşme yada düşüş varmi verilerin silmediği konusunda burdanda emin olabilirsiniz 

Gönderildi : 26/07/2016 11:32

Paylaş: