Forum

Sanal Makine Proble...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal Makine Problemi

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,583 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hyper-v üzerinde kurulu sanal makinemi kapatıp yeniden başlattığımda hata ile karşılaştım. Makineyi başlatmaya çalıştığımda durum değiştirilemedi.dosya bulunmadığı için işlem başarısız oldu yazıyor. avhdx dosyası, dosya konumunda yok. Ayarlardan sanal sabit disk olarak vhdx dosyasını seçmek istediğimde ise bekleyen bir birleştirme olduğundan disk değiştirilemiyor hatası alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımcı olur musunuz?

Gönderildi : 21/07/2016 15:07

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhaba,

Hyper-V Manager konsolunda herhangi devam eden merge işlemi görüyor musunuz?

Gönderildi : 21/07/2016 17:16

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hayır herhangi bir işlem görünmüyor. çok uzun süre bekledim ama yine aynı hatayı alıyorum

Gönderildi : 22/07/2016 01:35

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Peki sanal makinenin settings bölümünde disk olarak vhdx uzatılı mı avdx uzantılı dosya mı görünüyor? Eğer öyle ise sanırım avhdx uzantılı dosya da yerinde yok demiştiniz. Bu durumda yeni bir sanal makine oluşturup mevcut sanal makinenin vhdx dosyasını bu sanal makinenin bulunduğu klasöre kopyalayıp bu diski yeni oluşturmuş olduğunuz sanal makineye bağlayıp çalıştırmayı dener misiniz?

Gönderildi : 22/07/2016 17:09

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Settings bölümünde avhdx dosyasını görüyor. Maalesef avhdx dosyasını da birleştirme yaparken sildi. Ama sanırım o esnada bir problem oldu. Yeni sanal makine oluşturduğumda mecburen başka bir sanal disk oluşturucak. O sanal disk yerine diğer sanal diski göstermem yine problem olmaz mı? Çünkü her makineye ayrı bir kimlik numarası atıyor. Kimlikler uyuşmadığı için sorun olabilir mi?

Gönderildi : 22/07/2016 19:49

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bu sorunu yaşayan yada çözüm önerisi sunabilecek hiç kimse yok mu. Lütfen yardımcı olun

Gönderildi : 23/07/2016 11:56

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Hakan bey'in belirttiği gibi, mevcut vhdx dosyasından farklı lokasyona kopya alarak, yeni bir vm ile çalıştırmayı deneyin öncelikle.

veya export denediğinizde izin veriyor mu ?

ek olarak, portalda konu ile ilgili fikri olan size yazacaktır, aynı konu için ikinci bir post açmak çözüm getirmez.

konu çok kritik ve acil ise, danışmanlık almanız faydanıza olur.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2016 15:04

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

Hakan bey'in belirttiği gibi, mevcut vhdx dosyasından farklı lokasyona kopya alarak, yeni bir vm ile çalıştırmayı deneyin öncelikle.

veya export denediğinizde izin veriyor mu ?

ek olarak, portalda konu ile ilgili fikri olan size yazacaktır, aynı konu için ikinci bir post açmak çözüm getirmez.

konu çok kritik ve acil ise, danışmanlık almanız faydanıza olur.

exportta da hata veriyor. ikinci bir post açmanın çözüm getireceğinden değil konuyu yanlış yere açtığımdan dolayı cevap verilmiyor düşüncesiyle yazdım. neyse Turan bey vermiş olduğunuz tavsiye için minnetarım.... faydama olacak işlemi ben zaten akıl edememiştim belirttiğiniz için ayrıca teşekkürler...

Gönderildi : 23/07/2016 16:42

(@turancoskun)
Üye

bu sorunu yaşayan yada çözüm önerisi sunabilecek hiç kimse yok mu. Lütfen yardımcı olun 

eğer siz böyle bir post atar ve amacını bilemeyeceğimiz şekilde 2. bir post açarsanız, alacağınız cevap bir önceki postumda ki gibi olur.

faydama olacak işlemi ben zaten akıl edememiştim belirttiğiniz için ayrıca teşekkürler...  

gönüllük esasına göre bilginin paylaşıldığı bir ortamda, üslubun önemli olduğuna inanarım, rica ederim.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/07/2016 16:58

(@GorkemAkin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

eğer siz böyle bir post atar ve amacını bilemeyeceğimiz şekilde 2. bir post açarsanız, alacağınız cevap bir önceki postumda ki gibi olur.

faydama olacak işlemi ben zaten akıl edememiştim belirttiğiniz için ayrıca teşekkürler...  

gönüllük esasına göre bilginin paylaşıldığı bir ortamda, üslubun önemli olduğuna inanarım, rica ederim.

gönüllülük esasına göre bilginin paylaşıldığına inandığım için genelde lütfen yardımcı olur musunuz der üslubumu her daim korurum. üslubun önemli olduğuna inanan birisi işiniz acil ve kritikse danışmanlık hizmeti almakta fayda var derken akıl vermeyi marifet sayıyorsa karşısındakinin bunu düşünecek beyne sahip olmadığına mı inanıyor

Gönderildi : 23/07/2016 17:41

(@turancoskun)
Üye

merhaba,

cozumpark vb. portalların tamamında kullanıcılar bir soruya, sadece tavsiyede bulunabilirler, post'un sahibi uygular, uyglamaz, kendi kararıdır.

size cevap veren insaların bir marifet yaptığına inanıyorsanız, buna benim yapabileceğim birşey yok.

geçmiş postlarıma bakarsanız, beni daha net anlarsınız, "kritik,acil, fikri olan yok mu " gibi ifadelerin bulunduğu postlarda, aynı satırı kullanmışımdır.

çünkü burada cevap verme zorunluluğu yoktur veya o an tavsiye verebilecek bireyler olmaya bilir, süreç sıkıntılı ise, doğrusu budur.

beyin noktasına gelirsek, postu açan kullanıcının, sorununu doğru ifade etmesi ve verilen cevab için okuduğunu anlama kapasitesine sahip olması beklenir. 

ek olarak sadece kendi postlarını takip edip, bilgi alan, iş bilgi paylaşmaya geldiğinde, paylaşımda bulunmayan bireyleri, evet anlamakta zorlanıyorum.

Gönderildi : 24/07/2016 15:31

Paylaş: