Forum

Domain Serverdaki k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Serverdaki kullanıcları ortak bilgisayara nasıl aktarırım

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@MuratNazikgul)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

domain serverdeki kullanıcıları domaine bağlı olan bilgisayarla nasıl aktara bilirim yapmak istediği şu ortak bilgisayarlarda herhangi bir kullanıcı geldiğinde kendi kullanıcı adı ve pw ile giriş yaptığında karşılama ekranı bilgisayarınız hazırlanıyor ıvır zıvır çıkmasını istemiyorum bunu nasıl önlerim  yapmak istediğim temizibir kurulumdan sonra deep frezze kurup  makineyi sağlama almak istiyorum yani kullanıclar her pc açtığında o ekranı görmesinler direk açılsın

Gönderildi : 17/06/2016 19:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bu çok doğru bir hareket olmaz, çünkü örneğin 50 kullanıcınız ve 50 bilgisayarınız var ise her 50 bilgisayarda bu 50 kullanıcı profilini tanımlamanız demektir, zaten bunu yapmanın bir yolu yok ama istekde çok doğru değil.

Onun yerine bu özelliği GPO ile kapatabilirsiniz

http://www.tenforums.com/tutorials/2411-user-first-sign-animation-turn-off-window-10-a.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2016 15:31

(@MuratNazikgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yapmamın sebebi şu aslında çalıştığım yer özel bir kolej ve okulda bulunan akıllı tahtalara bu işlemi yapmak istiyorum, çünki ilgi derse giren hoca kendi kullanıcı bilgileri ile giriş yaptığında kullanıcıya tanımlanmış dosyasunucusundaki klasöre bağlanıp ders ile ilgili envarterine ulaşıyor ve her hocanın kendi özel klasörü bulunmakta. Mantık olarak başka bir yöntem aklıma gelmedi

Gönderildi : 18/06/2016 15:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Evet şimdi iş değişir, bence de mantıklı 🙂 bu durumda linkteki öneriyi değerlendirebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/06/2016 00:05

(@MuratNazikgul)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Hakan Bey önerinizi deneyeceğim

Gönderildi : 20/06/2016 14:23

Paylaş: