Forum

Dosya Kopyalama Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya Kopyalama Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,935 Görüntüleme
(@MuratDasdemir)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SBS yüklü OS, DosyaPaylaşım, Yedekleme amaçlı 3 diski bulunan serverde yedekleme yapmak istiyorum ve dosya kopyalama sorunu yaşıyorum. Kısaca sorunumu özetlersem yaklaşık 300GB  lık datam var ama yedekleme (diğer diske kopyalama) yapmaya kalktığımda data içerisindeki klasör adlarının uzunluğundan veya dosya-klasör adlarındaki rusça vs. karakterlerden kaynaklanan kopyalama sorunları yaşıyorum. SBS nin data backup programını çalıştırdığımda yedekleme yapar gibi görünmesine karşı yedekleme süresinin çok uzun sürmesi ve alınan yedek dosyasından recover işlemi yapılamamasından dolayı bu işlemde sorunumu çözmeye yetmedi. Ek olarak Titan Backup programı buldum ama bu program da malesef işimi göremedi. Böyle bir sorunla karşılaşan vfeya çözüm bulabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 09/10/2008 19:07

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

aldıgın hatayı tam olarak paylaşabilir misin? 

Gönderildi : 09/10/2008 19:36

(@MuratDasdemir)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

aldıgın hatayı tam olarak paylaşabilir misin?

Aldığım hata tam olarak aşağıda. Çok net bir hata mesajı almıyorum. Klasörler çok fazla ve uzun adlardan oluşuyor. Örn: d:\Proje\001 - Güncel Projeler\XXXX2008\XXXX2008-02.04 XXX XXX XXX\ELEKTRIK\2008_03_27\_temiz\1-3A BLOCK\xxx şartname.dwg

yukarıdaki örnekte olduğu gibi binlerce döküman bulunuyor ve bu dosyalar üzerinde 20 kullanıcı işlem yapıyor. 300 gb veri ve günlük işlenen yaklaşık 10 gb veri oluyor. Değişkenleri yedekle komutu verdiğimde yine çok uzun sürüyor ve hata veriyor. SBS yedekleme ve Titan Backup yedekleme programları ile sağlıklı yedekleme yapamıyorum.

SBS hata mesajı
Yedekleme çalışıyor saatler sonra bitiriyor. Fakat yedekten geri dosya almak istediğimde başarılı olamıyorum. Klasörler boş olarak görünüyor.

Kopyala yapıştır yaptığımda aldığım hata mesajı..
"Dosya veya Klasör Kopyalama Hatası"
"dosya kopyalanamıyor:"

Titan Backup Hata Mesajı
Yedekleme çalışıyor saatler sonra bitiriyor.
"d:\Proje\001 - Güncel Projeler\XXXX2008\XXXX2008-02.04 XXX XXX XXX\ELEKTRIK\2008_03_27 klasörüne erişim sağlanamadı.."
Not:
Fakat manuel olarak dosyaya erişim sağlanıyor ve dosyalar üzerinde çalışılabiliyor. Sadece bu klasörü tek başına kopyalayabiliyorum.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 09/10/2008 20:56

Paylaş: