Forum

Server 2008r2 child...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008r2 child ve tree domain kurma problemi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@fatih-aksoy)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
Sanal makina üzerinde  (Vmware) bir root dc miz var;
Bunun altına bir child birde tree kurmak istiyoruz;
Fakat aşağıdaki gibi bir hata alıyoruz.
Bu konu başından geçen ustalarım varsa nedeni nedir nasıl çözebiliriz yardımcı olmalarını bekliyorum.

Gönderildi : 04/06/2016 23:05

(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member

Merhaba;

ostim.faksoy.com isim li bir child' in olduğunu belirtiyor anladığım kadarı ile, farklı bir sub ismi girebilir misiniz ?

Gönderildi : 05/06/2016 00:49

(@fatih-aksoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

ostim.faksoy.com isim li bir child' in olduğunu belirtiyor anladığım kadarı ile, farklı bir sub ismi girebilir misiniz ?

Merhaba;
Ortamda aynı isimli bir domain yok;
Yinede değiştirerek denedim ama sonuç aynı..
anlayamadım bu problemi

Gönderildi : 05/06/2016 01:01

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

Konu ile ilgili daha yetkin arkadaşlar konuya dahil olacaktır ama siz bu sürede konuyu biraz netleştirir misiniz?

• Root Domain ne zaman kuruldu, hali hazırda var mıydı kullanıyor muydunuz?
  • Nasıl bir yapı kurmak istiyor sunuz ?

Bu link' e bir bakınız :  https://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/f6d20eeb-104f-49c9-816e-f0f266ce50a3/issues-to-create-child-domain-on-server-2008-r2?forum=windowsserver2008r2general

Birde, child kurulumu için Rıza bey' in anlatımı mevcut. İncelerseniz muhtemelen çözüm olacaktır.

https://rizasahan.wordpress.com/2010/09/30/server-2008-child-domain-kurulumu/

Gönderildi : 05/06/2016 01:13

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

Merhaba;

Konu üzerinde araştırma yaptım, sizin muhtemelen kullandığınız server 2008 VMWare kopyası, yani hali hazırda ki server'ı baştan kurmayıp klasör kopyalamışsınız ya da farklı bir nedenden dolayı wmware diğer makinenin SID ' i ile çakıştırıyor. İşlem sırası şu:

Çalıştıra syprep yazın, çıkan pencerede Generalize check edin ve resetleyin. Baştan başlayana kadar takipte kalın, login olun ve tekrar child kurmayı deneyiniz. Muhtemelen düzelecektir.

Geri Bildirim yapınız.

Gönderildi : 05/06/2016 03:03

(@fatih-aksoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Konu üzerinde araştırma yaptım, sizin muhtemelen kullandığınız server 2008 VMWare kopyası, yani hali hazırda ki server'ı baştan kurmayıp klasör kopyalamışsınız ya da farklı bir nedenden dolayı wmware diğer makinenin SID ' i ile çakıştırıyor. İşlem sırası şu:

Çalıştıra syprep yazın, çıkan pencerede Generalize check edin ve resetleyin. Baştan başlayana kadar takipte kalın, login olun ve tekrar child kurmayı deneyiniz. Muhtemelen düzelecektir.

Geri Bildirim yapınız.

Merhaba;
server 2008 VMWare kopyası olduğu doğru..
Şimdi siz söyleyince mantıklı gelmeye başladı..
Sysprep leyip bilgi vereceğim..
İlginiz için Teşekür ederim

Gönderildi : 05/06/2016 12:29

(@fatih-aksoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Geri Bildirim yapınız.

Tekrar merhaba;
Bahsettiğiniz gibi sysprep yapınca sorun düzeldi..
İlginize bir kez daha teşekkür ederim..
Beni büyük bir zaman kaybından kurtardınız.

Gönderildi : 05/06/2016 17:44

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member

Geri dönüş için teşekkürler, iyi çalışmalar 🙂

Gönderildi : 05/06/2016 19:17

Paylaş: