Forum

Server 2012 DC logo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 DC logon sonrası ekran gelmiyor.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
672 Görüntüleme
(@onuryel)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba , 

2012 Datacenter versionu kurulu bir domain controller'ım bulunmakta. Gelen bilgiye göre bazen kullanıcı logon olduğu zaman siyah ekranda kalmakta.

Ancak makine restart edildiği zaman sorun düzelmekte ve bu sorun belki bir hafta belki iki hafta sonra kendini tekrar etmektedir. Event Viewer da loglara baktığım zaman “Event ID 1530 Windows detected your registry file is still in use by other applications or services" şeklinde bir uyarı gördüm. Konu ile alakalı mı bilmiyorum bunu tabi. Konu hakkında yardım ve önerilerinizi rica ederim.

Gönderildi : 03/06/2016 18:46

(@OzcanSAHIN)
Gönderiler: 198
Estimable Member

"Event ID 1530 Windows detected your registry file is still in use by other applications or services"
Windows7\XP\2000 'de log off sirasinda geç kapanmaya neden oluyordu bu hatadan siyah ekran alacaginizi sanmiyorum sfc /scannow ve ilgili patch ile çozuluyordu hatirladigim kadariyla.

Sorun DC'demi oluyor yoksa client tarafinda mi ? Isletim sistemi guncel mi ? Sanal ise hangi sistem uzerinde HyperV/Vmware ?
Server 2012 R2 ve Win 8.1 için black screen update ;
https://support.microsoft.com/en-us/kb/2897632

Kolay gelsin

Gönderildi : 03/06/2016 22:49

(@onuryel)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ozcan bey ,

Sorun DC de olmakta. Fiziksel makinede çalışıyor. İşletim sistemi güncel olmayabilir bugün kontrol edebilirsem konu hakkında bilgi vereceğim. 

Gönderildi : 06/06/2016 11:12

Paylaş: