Forum

paylaşımdaki dosyay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

paylaşımdaki dosyaya erişim hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba. 

File Serverim var . bunun içerisinde TARAMA diye bir klasörüm var . Ortak yazıcıdan dosya taratan kişinin kendi  dosyasına tarattığı düşüyor örnek: Tarama içerisindeki SerdarATACAN klasörüne . yalnız şöyle bir durum var . kişi adres çubuğundan kendi klasöründen çıkıp diğer isimlere giriş yapabiliyor.

benim yaptığım olay file server sunucuya bağlanıyorum. Tarayıcı için tarama diye bir user oluşturdum  Tarama klasörünün içerisindeki SerdarATACAN klasörüne sağ tık properties  sharing  network file and folder  sharing içerisindeki share kısmından SerdarATACAN kullanıcısına ve tarama kullanıcısına yazma silme izni veriyorum diğerlerini kaldırıyorum. işlemi yaptıktan sonra başka bir kullanıcıdan giriş yaptığımda örnek fevziçakmak klasöründen çıkıp tekrar serdaratacan klasörüne giriş yapabiliyorum bunu nasıl engellerim yardımcı olurmusunuz.

Gönderildi : 30/05/2016 19:33

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

Arkadaşlar merhaba. 

File Serverim var . bunun içerisinde TARAMA diye bir klasörüm var . Ortak yazıcıdan dosya taratan kişinin kendi  dosyasına tarattığı düşüyor örnek: Tarama içerisindeki SerdarATACAN klasörüne . yalnız şöyle bir durum var . kişi adres çubuğundan kendi klasöründen çıkıp diğer isimlere giriş yapabiliyor.

benim yaptığım olay file server sunucuya bağlanıyorum. Tarayıcı için tarama diye bir user oluşturdum  Tarama klasörünün içerisindeki SerdarATACAN klasörüne sağ tık properties  sharing  network file and folder  sharing içerisindeki share kısmından SerdarATACAN kullanıcısına ve tarama kullanıcısına yazma silme izni veriyorum diğerlerini kaldırıyorum. işlemi yaptıktan sonra başka bir kullanıcıdan giriş yaptığımda örnek fevziçakmak klasöründen çıkıp tekrar serdaratacan klasörüne giriş yapabiliyorum bunu nasıl engellerim yardımcı olurmusunuz.

Merhaba Kolay gelsin

SMB yolu ile tarama yapıyorsanız kullandığınız yazıcıda domain ortamina almak için ayar olması gerekiyor bunu yaptıkdan sonra ip adresini verip o kullanıcının domain kullanıcı adı ve şifresi ile oturum açması lazım yazıcıda daha sonra tarama işlemi gerçekleşecektir 

sorunuza gelince bulunduğunuz ortamda Bir  DC varmı Acaba

Gönderildi : 30/05/2016 19:43

(@serdaratacan)
Gönderiler: 244
Honorable Member
Konu başlatıcı

DC var hocam.  ben dc den tarama diye bir kullanıcı oluşturdum yazıcıda SMB ile dosya gönderiyorum ordaki login pass dc de oluşturdugum login pass.

Gönderildi : 30/05/2016 19:52

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

DC var hocam.  ben dc den tarama diye bir kullanıcı oluşturdum yazıcıda SMB ile dosya gönderiyorum ordaki login pass dc de oluşturdugum login pass.

Peki Gönderdiğiniz dosyalar gidiyormu Bu sorunu ben Kullanıcıların Kendi Bilgisayarlarına Tarama Dosyası Açarak Çözdüm Birde File Serverda Tarama Dosyasına verdiğiniz Yetki Nedir Yani tarama Dosyası Var İçinde A B C Diye dosyalar Yapmışsınız öyle tahmin ediyorum

Gönderildi : 30/05/2016 20:01

Paylaş: