Forum

OTURUM AÇILDIG...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OTURUM AÇILDIGINDA SİYAH EKRAN HATASI

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,113 Görüntüleme
(@nevzataltiparmak)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

MERHABALAR,

Windows server 2012 r2 üzerinde terminal çalışıyoruz.Kullanıcılardan biri rdp yaptıgında direk siyah ekran çıkıyor.Ancak oturum açılıyor ve hata dönmüyor.Admin hesaptan kullanıcılar sekmesinden kişinin tüm bilgilerini görüyorum.sanki tüm ögeleri siyaha ayarlamış gibi.Yardımcı olabilirmisiniz.Forumlarda sunucu rami ile ilgili olabilir deniliyor.Dogruluk payı var mı bilmiyorum.

Gönderildi : 12/05/2016 11:54

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

İlk açılışta siyah ekrnada bekliyorsa ve desktop yüklenmiyorsa yani yüklenmesi biraz zaman alıyorsa bu sorun genelde ram'den kaynaklanıyor. Sunucunun kaynaklarını kontrol edin yetersiz gelen bir kaynak olabilir.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 12/05/2016 13:53

(@nevzataltiparmak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.26 kullanıcı için 16 gb ram tahsis edildi hyper-v'den son zamanlarda ram kullanımı kullanıcı ve işlem arttıgı için ram kullanımı%88 lere ulaştı ram arttırımı çözüm olur mu bilmiyorum?

Gönderildi : 12/05/2016 14:13

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Ram ve CPU yetersiz ise arttırmanız gerekiyor. %88 normal kullanımdadır. RDS sunucu yaptıysanız eger herhangi bir vdi yoksa aşırı yüklenmeler olabilir bu da zaten bahsettiğiniz soruna sebep olabilir. Burada size %100 ram arttırımı sorunu çözecek diyemez kimse böyle bir cevap bekliyorsunuz ancak bunu demek için sunucuyu incelemek lazım. Size sadece genelde bu hataya sebep olabilecek sorunu iletiyorum. 🙂 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 12/05/2016 14:22

(@nevzataltiparmak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim

Gönderildi : 12/05/2016 14:28

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY