Forum

migrate işlemi sonr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

migrate işlemi sonrası bazı group policy ler uygulanamıyor

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
593 Görüntüleme
(@sametkoc)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows 2008 sunucumuzu, windows 2012 ye migrate işlemi gerçekleştirdik. Tüm roller başarılı bir şekilde taşınmış görünüyor. Fakat 2008 sunucumuz adc olarak hala sistemde çalışır durumda (migrate işleminden sonra bir süre daha çalışmak durumunda olduğundan sistemi kapatmadık). Bununla alakalı mıdır sorun bilemedim? Sizlere danışayım istedim. Bazı kullanıcılarda şu şekilde bazı policyler uygulanmadı hatası alıyorum. İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/05/2016 14:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

SYSVOL klasörü düzgün kopyalandı mı kontrol ettiniz mi? Yeni sunucuda net logon ve sysvol paylaşımları var mı?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/05/2016 18:10

(@sametkoc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam Merhaba,

Netlogon klasörü eski sunucuda var fakat yeni sunucuda göremedim. Sysvol, Policies, Scripts klasörleri görünüyor. Netlogon klasörü oluşturarak paylaşım mı vermeliyim? İlginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 12/05/2016 13:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

İlk post içerisindeki uyarıya bakmamışım, benim hatam kusura bakmayın, ilk ekranda anormal bir şey yok, yani gpupdate force yapıyorsunuz sanıım bu da logon logoff veya makine restart isteyen policyoler olduğunu söylüyor yani bu bir hata değil bilgilendirme mesajıdır.

Netlogon olması gerekli evet.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2016 16:53

(@sametkoc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Estağfurullah Hocam,

Ben netlogon klasörü oluşturup tekrar deneyeyim.

Evet, kullanıcı bilgisayarında "gpupdate /force" komutu ile güncel policyleri almasını istediğimde bu hata ile karşılaşıyorum. Yani "Folder redirection ve bazı internet explorer ayarlarının alınmadığı" hatası. Yine kullanıcı bilgisayarında rsop.msc ile kontrol ettiğimde gerekli ayarları almadığını görüyorum. En önemlisi de proxy sunucusunu değiştirdiğim için bu kullanıcılar internete çıkamıyor malesef. 

Bu problemler geçen aya kadar DC olarak görev yapan şimdi ADC olarak çalışan eski sunucu kaynaklı olabilir mi? Migrate işlemi sonrası onları devre dışı bırakıp temiz bir ADC yapılandırmak mı gerekir Hocam? 

Yada tüm bunlar Netlogon klasörü olmadığı için olabilir mi? 

🙂 Kusura bakmayınız, vaktinizi alıyorum

Gönderildi : 12/05/2016 17:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Tekrar söylüyorum, bu hata değil bilgi yani force yaptığınız sürece bu bilgi gelecektir. Ancak sonrasında bahsettiğiniz konu ise tam olarak sysvol içerisindeki GPO şablonlarının okunamamasından kaynaklı gibi.

Öncelikle istemci makineden \\domainnetbiosismi veya \\domaindnsismi deneyin karşınıza sysvol klasörü çıkacaktır buna girip içini kontrol edin.

Birden çok dc var ise bu dc lerden birine sysvol klasörüne bir txt koyun diğerine gitmesini bekleyin, gitmiyor ise sysvol replikasyon sorunu vardır, DFSR loglarına bakarak sorunu çözebilirsiniz.

Gönderildi : 14/05/2016 01:24

Paylaş: