Forum

AD Üzerindeki ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD Üzerindeki Kullanıcı Hakkında

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@okanerdem)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhabalar. Evde kurmuş olduğum AD üzerinde bir kullanıcı açtım. Bu kullanıcıyı sanal makinede kurulu olan ve domaine aldığım Windows 7 işletim sistemi üzerinde login ettim. Fakat şöyle birşey ile karşılaşıyorum. İş yerinde bulunan yapıda client üzerinde normal bir user bilgisayara sağ tuş yapıp yönete tıkladığında standart kullanıcı olarak oturum açtınız uyarısı ile karşılaşıyordum fakat evdeki yapıda bu uyarı yerine devam etmek için yönetici parolası girin şeklinde user & password soran bir ekran ile karşılaşıyorum. Sebebi ne olabilir? 

Gönderildi : 01/05/2016 17:51

(@mehmetergun)
Gönderiler: 204
Reputable Member

Çünkü local user ile oturum açıyorsunuz domainde oturum açmak için kullanıcı adını domain\username  olarak girmeniz gerekir. örn: cozumpark\mehmet gibi...

Gönderildi : 02/05/2016 00:06

(@okanerdem)
Active Member
Konu başlatıcı

Çünkü local user ile oturum açıyorsunuz domainde oturum açmak için kullanıcı adını domain\username  olarak girmeniz gerekir. örn: cozumpark\mehmet gibi...

Hayır hocam domainde oturum açıyorum. Yani domaine aldığım bilgisayara DOMAIN\Username şeklinde login oluyorum

Gönderildi : 02/05/2016 03:35

(@cemkilic)
Gönderiler: 394
Reputable Member

o zaman actıve dırectory kısmında log sıfrenızı degıstırıp restart atın yanı clıentı tekrar domaıne alıp yenı bır log ın sıfresı atayın 

olmuyorsa passwordchage tarzı programlar deneyın ıyı calısmalar

Gönderildi : 02/05/2016 03:52

(@okanerdem)
Active Member
Konu başlatıcı

o zaman actıve dırectory kısmında log sıfrenızı degıstırıp restart atın yanı clıentı tekrar domaıne alıp yenı bır log ın sıfresı atayın 

olmuyorsa passwordchage tarzı programlar deneyın ıyı calısmalar

Hocam benim anladığım kadarı ile Kullanıcı hesap denetimi seviyesinin yüksek olması ile ilgili bir durum. Bunu Domaindeki bilgisayarlarda düşük bir seviyeye alınması için bir policy var mı? şuan en yüksekte duruyor kullanıcı hesap denetimi (client tarafında)

Gönderildi : 02/05/2016 04:44

(@okanerdem)
Active Member
Konu başlatıcı

Standart kullanıcı ile domaindeki bilgisayara login olunca standart yetkide olduğu için kısıtlamalar aktif ama kısıtlı bölümlere girerken sürekli kullanıcı hesap denetimi uyarısı geliyor. Anlayamadım gitti.

Gönderildi : 02/05/2016 04:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

UAC ayarlarının seviyesi ile ilgili olabilir

iyi çalışmalar

Gönderildi : 02/05/2016 12:45

(@okanerdem)
Active Member
Konu başlatıcı

UAC ayarlarının seviyesi ile ilgili olabilir

iyi çalışmalar

Peki hocam UAC Ayarlarının seviyelerini nasıl yaparım? Yani client bazlı tek tek ayar yapmak yerine bunun bir merkezi ayarı var mı?

Gönderildi : 02/05/2016 13:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

GPO ile kapatabilirsiniz.

Gönderildi : 04/07/2016 05:06

Paylaş: