Forum

FTP Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

FTP Hakkında

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@fatihpazar)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

MErhaba,

Şirket personellerimiz dışarıya dosya göndermek için FTP hizmetini kullanmaktayız. Fakat burda şöyle bir sorunum bulunmaktadır.

A departmanı A kullanıcı ile bir dosyayı ilgili ftp klasörüne bıraktığı zaman, aynı departmana ait (A departmanı) başka bir kullanıcıda önceki klasörleri ya da paylaşımları doğal olarak görmektedir.

Aslında çözüm olarak her kullanıcıya bir klasör ya da user oluşturup yetkiler çerçevesinde yapılabilinir fakat bu yöntem çok prtaik ya da mantıklı gelmedi. Sizlerden fikir almak adına bu tarz durumlarda ne yapıorsunuz? Aslında session bazında dosya paylaşımı gibi bir hizmet var mıdır? (örn: we transferde ki link verilmesi gibi)

Yukarıda belirtilen durum hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler,

Gönderildi : 26/04/2016 13:40

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Bizde ilk zamanlar FTP ile benzer problemler yaşıyorduk. Şimdi Liquid Files Kullanıyoruz. WeTransfer benzeri bir uygulama. Denemenizi tavsiye ederim. AD entegrasyonu sayesinde ayrı hesap açmak, bu hesapları yönetmekle uğraşmıyorsunuz.

Gönderildi : 26/04/2016 15:07

(@fatihpazar)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Resul Bey,

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Sanırsam ücretli bir yazılım 

Gönderildi : 26/04/2016 16:02

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

evet 😉

Tum kullanıcı sayınız kadar lisans almak zorunda değilsiniz. Kullanacak kullanıcı sayısı kadar lisans alabilirsiniz. Ayrıca baktınız lisans doldu. mevcut kullanıcılardan birini silip yenisine yer açabiliyorsunuz.

Gönderildi : 26/04/2016 16:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Filezilla ücretsiz olup işinizi görecektir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/04/2016 17:20

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

merhaba , owncloud kullanabilirsiniz

Gönderildi : 26/04/2016 20:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: