Forum

Proxy Server Kurulu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Proxy Server Kurulumu

13 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
7,128 Görüntüleme
(@emregunes)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Statik ipye sahip serverımı proxy server olarak yapılandırmak istiyorum.

Amacım farklı bir lokasyondan proxy server'ımın ip adresini ve portunu browser'a proxy olarak yapılandırdığımda benim serverimın uzerınden dışarı çıkacak.

Bunun konfigruasyonu hakkında bilgi alabilirmiyim

Gönderildi : 08/10/2008 16:23

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Makaleler bölümünde ki ISA makalelerinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Öncelikle makalelere bir göz atın daha sonra aklınıza takılan bölümleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Gönderildi : 08/10/2008 17:30

(@emregunes)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ediyorum

önerebileceğiniz herhangi bir makale mevcutmudur. 

Gönderildi : 08/10/2008 17:38

(@sinankahraman)
Illustrious Member

(@emregunes)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İsa server kullanmadan bu işlemi farklı toollarla yapabilme ihtimalimiz mevcutmudur.

Introduction to Proxy Server

Installing Microsoft Proxy Server 2.0

Setting Up Microsoft Proxy Server Clients

http://www.microsoft.com/technet/archive/proxy/proxplan.mspx ?mfr=true

buradaki bilgileri kullanarak bir isa server olmadan. bu olayı gerçeklestirebilirmiyim

Gönderildi : 08/10/2008 18:03

(@sinankahraman)
Illustrious Member

(@emregunes)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sinan Bey

Öcenlikle  yardımınız için teşekkür ediyorum. ccproxy program anlatımınız da çok iyi olmuş Elinize Sağlık.

Yanlız konuyla ilgili bir sorum olacak.

Evdeki
bilgisayarıma proxy server kurarak farklı bir lokasyondan (aynı network
değil iş yerinden eve gibi ) dış bacak ip mi yazarak (Http Vekil
Sunucusu olarak browsere)

internete çıkmak istiyorum. bu programın buna desteği varmıdır. bu konu hakkında bilgilendirebilirmisiniz.

Eğer yok ise farklı bir anlatım sitenizde varmıdır. Baktım ne yazikki bulamadım.

Gönderildi : 10/10/2008 17:56

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Dışarıdan proxy olarak kullanmayı denemedim ama şu şekilde deneyebilirsiniz:

CCproxy default portu 808 bu portu adsl modem üzerinden proxy kurulu olan bilgisayarın ipsine natlayıp ccproxy üzerinde hesap oluşturmayı deneyebilirsiniz. Güncel sürüm destekler mi bilmiyorum. Çünkü daha çok localde kullanılmak üzere tasarlanmış bir program.

Gönderildi : 10/10/2008 18:38

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar konu pek açıklığa kavuşmamış gibi, deneme yaptınız mı?

Yada arkadaşın dediği gibi ev de proxy server kurarak yurt dışından vb bilgisayarımızla bu server üzerinden net'e çıkabilir miyiz? 

Gönderildi : 16/12/2011 16:48

(@abdullahkupeli)
Gönderiler: 8
Active Member

Konu hortlams gibi olack ksra bkmayn ustalar ama neden hic bir yerde disaridan proxy servere baglanma ilgili anlatm yok

Gönderildi : 30/03/2013 19:35

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Dışarıdan proxy servere bağlanma derken???

Yapılmak isteneni açıklar mısınız? Kusura bakmayın, ben demek istediğinizi tam olarak algılayamadım.

Gönderildi : 03/04/2013 21:05

(@mesutavcu)
Gönderiler: 1
New Member

ben ,

yerel ip olmayan yani başka bir yerdeki modemle internete bağlı olan bilgisayarların internetlerini de cc proxy programına yönlendirdim. gayette güzel çalışıyor.

Yapılışını anlatıyorum :

1- ccproxy i kendi bilgisayarına kur.

2 - uzaktaki modemin dış ip sini ccporxy de bir kullanıcı olarak tanımla.

3 - kendi modeminde 808 portunu ccproxy olan bilgisayarının ip sine  nat ile yönlendir.(modemde port yönlendirme bölümü var, diğer adı nat)

4 - uzaktaki bilgisayarların browser larının proxy ayarlarına gel, ccproxy kurulu olan yerdeki modemin dış ip sini ip bölümüne gir porta da 808 yaz.

hepsi bu kadar.

not : ccproxy nin portunu 808 olarak ayarladığınızı faz ederek anlattım.

sonra da web filtresinden istediğin siteleri aç istediklerini kapat .

Gönderildi : 05/12/2013 16:35

(@MuhammedNacar)
Gönderiler: 1
New Member

Farkettiğim kadarıyla istediğiniz sonuca ulaşmışsınız..Sizdeki gibi benimde böyle bir şey yapmam lazım..Fakat olay şu şekilde olucak:

Benim Socks Proxy Server oluşturmam lazım... Oynadığım bir MMORPG Private Server da IP limiti var.Bu yüzden Socks Proxy Server oluşturarak Ailemin evindeki modeme ve arkadaşımın evindeki modemde oluşturmam gerek..Bazı şeyleri yaptım gibiyidi fakat kullanılan portlar farklı olduğun için midir yada başka sebebden midir beceremedim...Eğer imkanınız varsa SKYPE den detaylı görüşüp,Ayrıca TeamViewer ilede sorunuma çözüm bulabileceğinizi düşünüyorum...İrtibata geçebilirseniz sevinirim.Yeni kullanıcı olduğum için PM atamıyorum..

Ayrıca Mail adresimi burdan paylaşmam yasak değil ise mail üzerinden devam edebilir Mesut bey..

Eğer adminlerimizde konu hakkında bir bilgileri varsa,paylaşmalarını isterim..

Teşekkürler

Gönderildi : 15/05/2014 22:50

Paylaş: