Forum

2008 r2 den 2012 r2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 r2 den 2012 r2 domain Geçişinin DFS bacağı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@KemalYILDIZ)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ortamda 2008 r2 ve 2012 r2 dcler mevcuttur. 2008 r2 ler azaltılmaktadır. Gün geldiğinde tamamen kaldırılacaktır. fsmo roller 2012 üzerine alınmıştır. Ancak domain seviyesi 2008r2 mevcut oldugundan yükseltilmemiştir. Bu yükseltim işlemleri birazda sistemin entegre oldugu dfs sisteminden dolayıda ertlenmektedir.

Domain yapımızda domain system volume dfs sistemiyle dagıtılmaktadır. Daha önce yapılan 2003 den 2008 domain geçişinde domain system volume kısmının sağlıklı çalışması için  domainde bazı dfs komutları çalıştırılmıştı. Ancak şimdi 2008 den 2012 geçişte böyle durumlar söz konusu olacakmıdır ? Ortadam 2012 geçişinde dikkat edilmesi bakılması gereken kısımlar varmıdır.

Bu bağlamda bugün yarın geçiş yapılacak 2012 domain yükseltme işlemleri için böyle bir çalışma yapılması ihtiyacı varmıdır? var ise bu konuda nerelerde nasıl bakılmalı incelenmeli ve neler yapılmalıdır.

Gönderildi : 18/04/2016 12:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Eğer ilk geçiş sırasında FRS' den DFSR e geçiş yaptıysanız yapamnız gereken bir adım yok, bunu öğrenmek için ise aşağıdaki komutu çalıştırmanız yeterlidir

dfsrmig /getglobalstate

sonuç Eliminated ise zaten DFRS kullanıyorsunuzdur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/04/2016 12:41

(@KemalYILDIZ)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Merhaba,

Eğer ilk geçiş sırasında FRS' den DFSR e geçiş yaptıysanız yapamnız gereken bir adım yok, bunu öğrenmek için ise aşağıdaki komutu çalıştırmanız yeterlidir

dfsrmig /getglobalstate

sonuç Eliminated ise zaten DFRS kullanıyorsunuzdur.

Gönderildi : 18/04/2016 19:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Rica ederiz..

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/04/2016 23:14

Paylaş: