Forum

çevrim dışı hd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

çevrim dışı hdd

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
5,863 Görüntüleme
(@efemurat)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

selamlar arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var win server 2012 std kullanıyoruz 

1 adet 500 gb hdd 

3 adet 2 gb hdd var bunlar biri  çevrimdışı ve yanında gbt yazıyor çevrim içi yapmaya kaltığımda verilerimi sileceğini söylüyor 

bunu nasıl çevrim içi yapabilirim ...

Gönderildi : 21/03/2016 20:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4372
Co-Helper

Bu geçen sorduğunuz makine ve diskler galiba 🙂 daha önce GPT değilse ki 2 TB kullanım için gpt dir büyük ihtimalle partition yapısı bozulduğu için format istiyor, raw'a dönüşmüş olabilir. int. den diskpart kullanmayı öğrenin repair, online deneyin. Olmuyorsa diski başka bir noktaya takarak okumaya çalışın. Durum değişmezse içinde önemli data varsa recovery yapmayı öğrenin verileri çekip formatlayın kullanın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2016 21:14

(@efemurat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam harici halde başladığımda içindeki verileri görebiliyorum sorun yok ama çevrim içi yaparsam hdd yi silip çevrim içi olarak sıkıntısız bir şekilde kullanabiliyorum ama veri kaybı yaşamadan bir yolu varımdır diye merak ediyorum...

Gönderildi : 21/03/2016 21:57

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4372
Co-Helper

aynı sunucuya aparatla external bağlayıpta görüyorsanız sorunun fiziksel, port ilgisinde olabilir diğer portlardan deneyin. Sata, Ahci driver'ları kaynaklı da olabilir. İşte pc anakartları ile böyle çok sorun yaşarsınız sunucu rolleri için ucuz tower sunucu edinin derim. Yol yöntem sizin diskpart vs bilginize bakıyor biraz da tutorial'lar var bolca onlara bakın derim. Diski başka noktada chkdsk yaptırın hata var mı bakın hdd tune ile vs de smart'ını kontrol edin error var mı. Hatasız verileri okuyabiliyorsanız partition'ı bir miktar küçültün sonunda 8-12 mb alan kalsın tekrar deneyin. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2016 22:17

(@efemurat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

eyvallah hocam hemen deneyeceğim 

Gönderildi : 21/03/2016 22:41

(@efemurat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sorunu çözdüm sırasıyla yazıyım belki bir arkadaşın işine lazım olur ...

başlat---server yönetimi---araçlar---bilgisayar yönetimi---disk yönetimi--- disk 0 yada disk bir yazan yere sağ tuş yapın çevrim içi yap diyince hiç bir kayıp yaşamadan hdd çevrim içi olur  ...

Gönderildi : 25/03/2016 12:07

Paylaş: