Forum

Windows server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server 2012 R2 Dns Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member
Konu başlatıcı

cmd ekraninda nslookup yazdığımda bu hatayı alıyorum clientlar bazen internete çıkamıyor dns hatası veriyor çözümleme yapmıyor büyük ihtimalle bunu çözümü ne olabilir sizde bu komutu clientlara yazdığımda çözümlüyor

ama Dns kurulu olan servera yazdığımda yukardaki hatayı alıyorum 1 saat sonra falan düzeliyor bazen daha geç  bazen hiç yapmıyor bazen 3 4 aya bi yapıyor çözüm sizde nedir kolay gelsin.

Gönderildi : 18/03/2016 18:11

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Şu an Türkiye genelinde bir sorun var, DNS çözümlemenin yanı sıra yurt dışı erişimlerde de sıkıntılar var. Sorununuz bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?

www.okanozbey.com

Gönderildi : 18/03/2016 18:13

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şu an Türkiye genelinde bir sorun var, DNS çözümlemenin yanı sıra yurt dışı erişimlerde de sıkıntılar var. Sorununuz bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Kolay gelsin Ziya bey Evet hız testlerimizdede fiber alt yapmız olmasına rağmen neredeyse normal hızımızın 3te birini alamıyorum çok yavaş daha öncede dns de sorun çıkıyordu ama belirli sitelerde çıkıyordu ve 5 -10 dk içinde düzeliyordu şimdi böyle olunca dnsde bi sorun var sandim danışmak istedim

Gönderildi : 18/03/2016 18:36

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Sorununuz devam ediyormu cozuldumu ? 🙂

www.okanozbey.com

Gönderildi : 23/03/2016 23:16

Paylaş: