Forum

Server 2008 Enterpr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Enterprise R2 mavi ekran 0x0000007b

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
637 Görüntüleme
(@hamit_ertan)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Server 2008 Enterprise R2 üzerinde exchange 2010 çalıştırıyorum sunucuyu restart ettim ve karıma STOP 0x0000007b ...........

hatalı mavi ekran geldi ve ne yaptıysam çalıştıramadım elimdeki imajdan geri döndüm ve çalıştırdm fakat elimdeki imajıda restart ettimde yine mavi ekran hatası alıyorum malefki elimde daha eski backup yokk , yani sunucuyu şuan çökecek diye restart edemiyorum , bu sorun ile karşılaşan varmı muhtemelen boot dosyaları veya registerlede bişeyleri bozulmuş olmalı , server 2008 cd si ile boot edip startrep.exe çalıştırdığıda windows unable to rapair hatası veriyor. İnternetteki birçok makaleyi okuyup denedim fakat bir türlü çözemedim yardımlarınızı rica ediyorum. 

Gönderildi : 28/02/2016 03:14

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

wındows server 208 r2 yı kurduktan sonra exchage ın setupını c:/ ın ıcınde acmayı deneyın acmadan önce fılterpack kurulumu kontrol edın

kurduktan sonra tekrar tekrar deneyın eger sıstem acılısta mavı ekran verıyorsa hardıskten kaynaklı bır sorun yada ıso dosyanızda sorunu tam anlayamadıgım

ıcın yardımcı olamayacagın ıyı calısmalar  

Gönderildi : 28/02/2016 06:20

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

donanım seviyresinde bir değişiklik oldu mu son dönemde ? oldu ise bunu geri alabilrisiniz. Özellike disk ve Ram ile ilgili.

Bunun dışında yine son dönemde yapılan update varsa bunları kaldırabilirsiniz, ve son dönemde yüklenen yazılımlar varsa bunlarıda kaldırarak deneyebilirsiniz.

bunlar fayda etmez ise yeni bir sunucu kurup mailbox'ları hızlıca move edebilirsiniz.

kolay gelsin,

yB

Gönderildi : 28/02/2016 20:52

(@hamit_ertan)
Gönderiler: 53
Estimable Member
Konu başlatıcı

Valla ne yaptımdsa olmadı exchange'i başka bir sunucuda yeniden kurmayı deneyeceğim , Elinizde konuyu detaylı anlatan bir makale varmı , paylaşırsanız çok sevinirim.

Gönderildi : 29/02/2016 12:21

(@enginkulac)
Gönderiler: 118
Estimable Member

Merhaba,

"Blue Screen Viewer" isminde küçük bir program var mavi ekran hatalarını gösteren. Bunu indirerek problemin nereden kaynaklandığını tespit edebilirsiniz.

Gönderildi : 29/02/2016 12:42

Paylaş: