Forum

2008 R2 Donma Probl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 R2 Donma Problemi;

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

yaklaşık 3 gündür şu hatayı alıyorum event loglarından.

"HP NC382i #53: The network link is down.  Check to make sure the network cable is properly connected."

Network Sürücü Güncellemesi yaptım son çıkan sürümüne güncelledim. Cat cable değiştirdim, switch değiştirdim. DHCP Cihazı restart ettim. Bir süre düzeldi ancak ( her 2 veya 2.5 saatte bir sorun oluyordu) yine aynı problemle karşılaşıyorum.

Sunucu HP Proliant DL380 G7 . Donanımsal problem yok dedi HP destek. O zaman sorun ne ? Bu yukarıda ki hata logu düştüğü an sistem mouse klavye hiçbirşey çalışmıyor. İşlemci yüküne zar zor bakabiliyorum o anda ama şişiren birşey de yok.

Yapımızda : DHCP + TERMINAL SERVER Fiziksel cihazlarımız var, RDP + Local user lar Terminal server'  a geliyorlar. AD+ ADD yok.

Yardımcı olabilir misiniz, Daha önce forumda yazıldıysa çok özür dilerim

Gönderildi : 23/02/2016 21:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Eğer donanımsal bir sorun yok ise muhtemel işletim sistemini yeniden kurmanız gerekebilir. Pek çok yönetimi denediğiniz için hali hazırda pek seçeneğiniz kalmamış gibi, eğer planlı kesinti alabiliyorsanız, imaj yedek alıp makineyi yeniden kuruğ yarım gün izleyin, eğer kesinti yok ise o durumda yeni os tek yöntem

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2016 00:23

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam;

Update sorunu gibi görünüyor, Hotfix ile tekrar düzeltme update yaptım sorun şimdilik yok. Yaklaşık 8,5 saat oldu ve local 7 adet makineden ping -t devam ediyor. Bakalım yorulacak mı ? Acaba diye düşünüp I/O Kısmına baktım, HDD lik te bir problem yok. %75 Update düzeltmesini uyguladık,çözülecek gibi. Olmadı OS tek yontem dediğiniz gibi. 

Saygılar;

Gönderildi : 24/02/2016 02:01

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Son işlemlerden sonra uzun bir süre çalıştı ancak yarım saat önce yine aynı problemle karşılaştık. OS işlemine geçmekten başka çaremiz kalmadı.

Gönderildi : 24/02/2016 15:04

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Merhaba;

yaklaşık 3 gündür şu hatayı alıyorum event loglarından.

"HP NC382i #53: The network link is down.  Check to make sure the network cable is properly connected."

Network Sürücü Güncellemesi yaptım son çıkan sürümüne güncelledim. Cat cable değiştirdim, switch değiştirdim. DHCP Cihazı restart ettim. Bir süre düzeldi ancak ( her 2 veya 2.5 saatte bir sorun oluyordu) yine aynı problemle karşılaşıyorum.

Sunucu HP Proliant DL380 G7 . Donanımsal problem yok dedi HP destek. O zaman sorun ne ? Bu yukarıda ki hata logu düştüğü an sistem mouse klavye hiçbirşey çalışmıyor. İşlemci yüküne zar zor bakabiliyorum o anda ama şişiren birşey de yok.

Yapımızda : DHCP + TERMINAL SERVER Fiziksel cihazlarımız var, RDP + Local user lar Terminal server'  a geliyorlar. AD+ ADD yok.

Yardımcı olabilir misiniz, Daha önce forumda yazıldıysa çok özür dilerim

muhtelelen termınal serverdan kaynaklı bır sorun bır yede hata yaparsanız butun sıstem donuyor benım basıma daha önce gelmıstı hakan hocamın dedıgı gıbı sıfırdan format attıgımda duzeldı

Gönderildi : 24/02/2016 17:31

Paylaş: