Forum

Domaine Client ekle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine Client eklemek.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@osmanakin)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar yeni bir domain kuracağım. (Eski domainde birçok problem vardı ve 2008 serverdi kullanıcılarım ise Windows7) 2012 veya 2016 server olacak (Open aldığım için yükseltme avantajım olacak) domain kurulumu, GPO ayarları filen sıkıntı vermiyor da arkadaşlar şu clientleri aktarmak gözümde büyüyor 300 kullanıcım var hepsini yeni domaine aktarmanın kolay bir yolu yokmudur. eski domainim halen çalışmakta. özetlemek gerekirse eski domain serverden SADECE CLİENTLER lazım, gerikalanı GPO vs... yenisinden domainde yeniden yapacağım sadece CLİENTLERİN RESTART ETMELERİ, CLİENTLERDE LOKAL'E GİDEREK YENİYE GEÇTİRMEK.... bunlar byaa bir sıkıntılı geliyor kolay bir yolu olsa mükemmel olur. yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Gönderildi : 02/02/2016 16:12

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ADMT yi araştırabilirsiniz

bu arada 2016 henüz release olmadı

iyi çalışmalar

Gönderildi : 02/02/2016 16:47

(@osmanakin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

öncelikle ilginize teşekkür ederim. ancak sanırım bazı konularda açıklamam gerekecek.

öncelikle Windows Server 2016 çıkmadı biliyorum sadece lisanslamamız uygun demek istedim. ve henüz bir kurulum yapmış da değilim sanırım orda da bir yanlış anlaşılma var

sorunum sadece domaine client eklemenin daha kolay bir yolu varmıdır (elimde çalışan bir domainim var) onu öğrenmek istedim.

Gönderildi : 02/02/2016 18:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Yeni bir yapıda hocamın dediği gibi ADMT kullanmalısınız. Ayrıca illaki bir operasyonel yül olacak. Yok ben çok uğraşmak istemem derseniz öncelike domaindeki hataları düzeltip yeni sistemi ADC olarak kurup sonrasında ise DC olarak konumlandırıp rolleri üzerine çekebilirsiniz. Tamamen bir domain değiştirmede azda olsa operasyonel yük gmecburen gerekecektir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/02/2016 19:03

(@osmanakin)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yeni bir yapıda hocamın dediği gibi ADMT kullanmalısınız. Ayrıca illaki bir operasyonel yül olacak. Yok ben çok uğraşmak istemem derseniz öncelike domaindeki hataları düzeltip yeni sistemi ADC olarak kurup sonrasında ise DC olarak konumlandırıp rolleri üzerine çekebilirsiniz. Tamamen bir domain değiştirmede azda olsa operasyonel yük gmecburen gerekecektir.

hocam çok teşekkür ederim. hocam sağ olsun bu ADMT'nin üzerine gideceğim de konu ile ilgili ilk aramalarım bu ADMT artık kullanılmıyor olabilir mi googledan yönlendirdiği site boş çıkıyor ne GUADE nede ADMT 3.2 bir video indirdim oranın üzerinden gitmeye çalışacağım ama bununla ilgili döküman veya sitemizde makale var mı?

Gönderildi : 02/02/2016 19:14

Paylaş: