Forum

IIS Dosya Yetkisi S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Dosya Yetkisi Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
3,515 Görüntüleme
(@SabanYildiz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu siteyi kaynak olarak kullanıyorum, hemen hemen her sorunuma da çözüm buldum fakat hiç bir yerde bulamadığım bir çözüm hakkınd size danışmak istiyorum. 

Hali hazırda Windows server 2008 r2 üzerinde IIS 7 üzerinde çalışan bir Web uygulamamız var. Sunucu değiştirme kararı aldık, dosyaları olduğu gibi copy paste yaparak yeni sunucumuza attım, veri tabanını taşıyarak bağlantıları düzgün şekilde yaptım. Sorunum ise; bazı dosyalara erişilememesi, bunun sonucunda da sitenin düzgün görünmemesi. CSS dosyaları ve Imaj dosyaları erişelemez durumda örneğin Content/FrontOf/images/logo.png 500 (Internal Server Error) şeklinde hata var, aynı hatalar CSS dosyaları için de geçerli. Bir Imaj dosyasının URL'ini alıp adres satırına yazdığımda da 'The page cannot be displayed because an internal server error has occurred.' hatası alıyorum. Bunun üzerine tüm User grubuna ve web sitesinin Application'ınına okuma yazma izni verdim ama sonuç değişmedi. Sistemi çalıştırmaya çalıştığım sunucu ise Windows Server 2012 R2 / IIS 8

Teşekkürler

Gönderildi : 27/01/2016 18:26

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu siteyi kaynak olarak kullanıyorum, hemen hemen her sorunuma da çözüm buldum fakat hiç bir yerde bulamadığım bir çözüm hakkınd size danışmak istiyorum. 

Hali hazırda Windows server 2008 r2 üzerinde IIS 7 üzerinde çalışan bir Web uygulamamız var. Sunucu değiştirme kararı aldık, dosyaları olduğu gibi copy paste yaparak yeni sunucumuza attım, veri tabanını taşıyarak bağlantıları düzgün şekilde yaptım. Sorunum ise; bazı dosyalara erişilememesi, bunun sonucunda da sitenin düzgün görünmemesi. CSS dosyaları ve Imaj dosyaları erişelemez durumda örneğin Content/FrontOf/images/logo.png 500 (Internal Server Error) şeklinde hata var, aynı hatalar CSS dosyaları için de geçerli. Bir Imaj dosyasının URL'ini alıp adres satırına yazdığımda da 'The page cannot be displayed because an internal server error has occurred.' hatası alıyorum. Bunun üzerine tüm User grubuna ve web sitesinin Application'ınına okuma yazma izni verdim ama sonuç değişmedi. Sistemi çalıştırmaya çalıştığım sunucu ise Windows Server 2012 R2 / IIS 8

Teşekkürler

Selamlar,

yeni sunucunuzda application pool ayarlarınız doğrumudur? bu bir klasör yetki sorunu olsaydı eğer 404 bulunamadı hatası verirdi. sizin aldığınız sorun daha çok app kaynaklı gibi. kontrol edip dönüş yapabilirmisiniz? Default AppPool a alıp deneyebilirsiniz. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 27/01/2016 20:01

(@SabanYildiz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Cenker Bey,

DefaultAppPool seçiliydi, ona da yetki verdim yalnız aynı hatayı almaya devam ediyor. Aldığım error log ise aşağıdaki gibi, v1 application kullanıcısının full yetkisi var

<failedRequest url="http://******.com:80/ico/favicon.png"
siteId="36"
appPoolId="v1"
processId="8468"
verb="GET"
remoteUserName=""
userName=""
tokenUserName="IIS APPPOOL\v1"
authenticationType="anonymous"
activityId="{80000CEC-0000-6100-B63F-84710C7967BB}"
failureReason="STATUS_CODE"
statusCode="500.19"
triggerStatusCode="404"
timeTaken="0"
xmlns:freb="http://schemas.microsoft.com/win/2006/06/iis/freb"
>

Gönderildi : 27/01/2016 20:32

(@SabanYildiz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba sorunu çözdüm web.config dosyasında aşağıdaki gibi bir satır vardı, bu satırı commentledim düzeldi. Nasıl buldum bilmiyorum ama mime type eklemen gerekiyor şeklinde bir kaynak buldum. ISS üzerinden mime type eklemeye girdiğimde de bunun zaten oldğunu gösteren bir uyarı penceresi aldım. Web configten silince düzeldi

<!--    <mimeMap fileExtension=".woff" mimeType="application/x-woff" /> -->

Gönderildi : 27/01/2016 23:01

Paylaş: