Forum

Server 2008 r2 Kull...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 r2 Kullanıcıya özel yetki

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
659 Görüntüleme
(@ibrahimtoprak)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,  çok araştırdım ama kimse kesin cevap vermemiş yada denk gelmedim

AD kurulu sistemde admin dışındaki bir kullanıcıya ( bilgi işlem asistanına) özel yetki veremiyormuyuz ? program ekle kaldırma ayarları değiştirme gibi admin yetkisi kadar olmasada bir çok şeyi yapabilecek ,

Gönderildi : 23/01/2016 16:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

AD üzerinde delegasyon ile temel AD yönetim sağlanabilir, group üyelikleri ile de benzer şekilde program ekleme, printer yönetimi, dosya paylaşımı yapılabilir, ama bunun için uzman bir danışmandan tam ihtiyaçlarınızın listesine karşılık adımları almanız gerekli. Yani AD üzerinde delegasyon uzmanlık isteyen bir konu olup hatalı işlemlerde domain erişilemez duruma gelebilir.

Yada danışmana para ödeme yerine Manage Engine ve benzeri 3 parti bir yazılım alabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/01/2016 01:07

(@ibrahimtoprak)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilgi için teşekkür ederim,  peki sadece kullanıcının Pc'sine özel yetki vermek istersek sanırım kullanıcı hesaplarından onu local admine çekmek gerekecek doğrumudur

Gönderildi : 25/01/2016 14:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

vermek istediğiniz yetkiye bağlı, local admin yapmak çok riskli olur, paylaşım mı açacak, printer mı tanımlayacak, progra mı yükleyecek ona göre ayrı izinler verebilirsiniz. Ama her programı yüklsin derseniz yerel admin tek çözüm aksi halde tek tek izin tanımlamanız gerekecektir. Bu tür konular için avecto tarzı ama pahalı yazılımlar var, kullanıcıyı yerel admin yapmıyorsunuz ama avecto kuralları ile istediği programı kurmasını sağlıyorsunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/01/2016 01:42

Paylaş: