Forum

Raıd yapısı bozulma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Raıd yapısı bozulma sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
497 Görüntüleme
(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

Hp marka server ım var ve 5 tane disk var, sistem çalışırken disk çıkartıp taktıkları için server şuan açılışta hata veriyor.

Hp ile görüştüm okuma yapısı bozuldu dediler. Sistemin yeniden kurulmasını ve dosyaların gideceğini söylediler 

Raid 5 yapısıyla çalışıyor. Herhangi bir şekilde bu dosyalari kurtarmanın yolu yokmudur?

Gönderildi : 08/01/2016 16:26

(@enginkulac)
Gönderiler: 118
Estimable Member

Merhaba

Raid5 yapısından 1 den fazla diskin aynı anda cıkartılması yada arızalanması durumunda sistemin tamamen bozulması söz konusu olur. Amaç sistemi kurtarmaksa bir ihtimal kurtarılabilir. Ama dosyaları kurtarmaktan bahsediyor iseniz pek çözülebileceğini sanmıyorum. Daha önce benim başıma gelmişti yedeklerden geri dönmek zorunda kaldım.

Gönderildi : 08/01/2016 19:22

(@HikmetTufekci)
Gönderiler: 44
Estimable Member
Konu başlatıcı

aynen sisteme hiç dokunmadım HP bana sstemin çok kolay düzeleceğini söyledi ama dosyaları silmemiz gerekiyor dedi. Bende veri kurtarma merkezi ile görüştüm. %99 kurtarırız dedi. İnşallah kurtarılır bekliyoruz

Gönderildi : 08/01/2016 21:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Zaten önemli olan veriller siz verileri aldıktan sonra, raidi silip yeniden yapılandıracaksınız.

Gönderildi : 20/01/2016 00:54

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Veri kurtarma firmaları genelde buna benzer sorunu çözüp verileri kurtarabiliyor. verikurtarma.com ile görüşebilirsiniz, daha önce çalıştım ve memnun kaldım.

Gönderildi : 20/01/2016 01:15

Paylaş: