Forum

Sisteme giris probl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sisteme giris problemi

18 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
617 Görüntüleme
(@UgurTombul)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar acil yardiminiza ihtiyacim var.Agdaki bilgisayarlardan biri kendi hesabina

giris yapamiyordu.asagida tanimladigim hatayo veriyordu.Kullanici adi olarak herseyi denedik olmadi.Administrator denedik olmadi.

Username kismina ./Administrator yazdik olmadi.(Sifre alanini bos biraktik)Sonradan sifreli denedik yine

olmadi.En sonunda ethernet cardindan network kablosunu cikardim.Sonra normal hesap bilgileri ile giris yapti

Sonra tekrar network kablosunu taktm.hersey calisti ama makina tekrar baslatilinca yine giris kisminda ayni hatayi veriyordu

HATAsu:trust relationship between this workstation and primary domain failed.Sonra network kabluyu cikartip actim pcyi.

Sonra bilgisayar ayarlarindan doman kısmından etki alanını iptal edip çalışma alanı alanına bişey yazdım ok dedim.Pc resetlendi.( nette buldugum bir bilgiydi)

Simdi hic giris yapamiyorum yani kabloyu cikarmama ragmen.Nedir nasildir bunun cozumu bir bilen var midir??Umarim anlatabilmisimdir..

Gönderildi : 08/01/2016 15:09

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Bunun çözümü cihazı domainden çıkarıp tekrar domaine eklemek. Bu şekilde sorununuz çözülecekti.

Ama gözden kaçırdığınız nokta; domainden çıkarttığınız makinanın yerel hesabının adını ve şifresini bilmeniz gerektiği. Domainden çıkarmadan önce yerel hesabın şifresini sıfırlamanız gerekirdi.

Şimdi yapacağınız işlem; erd commander tarzı live cd ile açıp yerel hesap bilgilerini görüp şifresini sıfırlamak. Daha sonra bu bilgilerle giriş yapıp tekrar domaine dahil etmek.

Gönderildi : 08/01/2016 15:35

(@UgurTombul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam cevabınız için çok teşekkürler.Şimdi erd commander yüklüyorum yükleme yapııp cd yi taktıgımda problemli bilgisayara network kablosu takılı olsun mu farkeder mi?

Gönderildi : 08/01/2016 16:14

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

lokal yani yereldeki administrator hesabının sifresini resetlemeniz gerektigi için kablonun takılı olup olmamasının bir esprisi yok

siz anahtarı almadan kapıyı dısardan kilitlemissiniz özetle

Gönderildi : 08/01/2016 16:24

(@UgurTombul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ERD commander galiba ismi değiştirilmiş hiçbiryerde iso dosyasını bulamıyorum:S

Gönderildi : 08/01/2016 16:58

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Farklı olarak "admin şifre kırma" olarak arattığınız zaman çıkan programlardan birini de deneyebilirsiniz. 

Gönderildi : 08/01/2016 17:31

(@vasviuysal)
Üye

ERD commander galiba ismi değiştirilmiş hiçbiryerde iso dosyasını bulamıyorum:S

hirens boot cd de işinizi görecektir

iyi çalışmalar

Gönderildi : 08/01/2016 17:34

(@UgurTombul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben denedim ama listede kullanıcılar listesinde mahmut(pc name) çıkmıyor programda.administrator çıkıyor onuda sıfırlıyorum yeniden başlatıyorum sonra yine mahmut ile giriş ekranı geliyor.Ve şifre kısmına normal şifresini yazıyorum yine olmuyor

Gönderildi : 08/01/2016 18:42

(@vasviuysal)
Üye

en son girilen kullanıcı gelir orda silip Administrator yazmanız ve resetlediğiniz şifreyi de altına girmeniz yeterli olacaktır

Gönderildi : 08/01/2016 18:48

(@UgurTombul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mahmut on tanimli olarak geliyor zaten sadece password kısmı aktif yani onun ismini falan degistiremiyorum.

Ama switch user yapip dger tarafta dediklerinizi denedim olmadi.Agdaki butun makinalar üyelik kısmı etki alanı olarak tanımlanmışken 

Ben gittim bu bilgisayarı hata veriyor diye  calisma grubu diye kaydettim(isim vererek) ondan kaynakli olabilir mi acaba.Ondan sonra hiçbirşekilde giriş olmuyor

Gönderildi : 08/01/2016 19:00

(@vasviuysal)
Üye

hocam makina domainde olunca dc uzerinde AD de tanımladıgınız kullanıcılar ile login olabiliyorsunuz

fakat domainden çıknca yani workgroupta iken sadece kendi üzerindeki kullanıcılar ile logon olabilirsiniz

eger erd commander hirens boot cd gibi bir tool ile başarılı bir şekilde Administrator kullanıcısının şifresini resetledi iseniz ve hesap deaktive değil ise

açılışta varsayılan kullanıcı adını değiştirip diğer kullanıcı deyip Administrator kullanıcı adı ve verdiğiniz şifre ile girebilmeniz gerekli

http://broexperts.com/2014/08/how-to-resetrecover-windwos-8-1-with-hirens-bootcd/

http://www.briteccomputers.co.uk/posts/create-administrator-user-accounts-with-hiren/

ilk adreste varolan kullanıcı şifresini resetleme

ikinci adresde yeni kullanıcı oluşturma örnekle gösteriliyor.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 08/01/2016 19:07

(@UgurTombul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Peki benim isletim sistemim windows 7 olmasina ragmen mini xp yukleme ile mi denemeliyim ilk secenekteki

Gönderildi : 08/01/2016 19:30

(@vasviuysal)
Üye

evet deneyebilirsiniz

Gönderildi : 08/01/2016 19:37

(@UgurTombul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler şuanda masaüstüne ulaştım ama belgeler falan hep gitmiş masaüstündeki  bu neden olablir acaba? birde etki alanına tekrar çevirmek istedim çalışma gurubundan çıkıp ama kabul etmiyor? Serverda tekrar ayarlar mı yapılması gerekiyor acaba?

Gönderildi : 08/01/2016 19:53

(@UgurTombul)
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar yok mu bir çare şuan masaüstünde bazı programlar hala var ama dosyalar ve bazı programlar yok ne oldu bunlara.Bilgisayar açılırken tek bir kullanıcı var bende onunla giriyorum.

Gönderildi : 08/01/2016 20:17

(@vasviuysal)
Üye

c:\documents and users\

yad

c:\kullanıcılar

altında eski kullanıcınızın klasorunu gorebilirisiniz içine girdiginizde desktop ve resimlierm , dokumanlaım klasorlerinin yedegini alabilirsiniz

Gönderildi : 08/01/2016 20:22

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

arkadaşlar yok mu bir çare şuan masaüstünde bazı programlar hala var ama dosyalar ve bazı programlar yok ne oldu bunlara.Bilgisayar açılırken tek bir kullanıcı var bende onunla giriyorum.

tekrar etki alanına girip eski domain kullanıcısıyla oturum açınca masaüstünüz ve diğer ayarlarınız geri gelir.

Domine alırken aldığınız hatayı yazarsanız yardımcı oluruz. Muhtemelen dns ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekecek.

Gönderildi : 08/01/2016 21:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Belgelerinizi c:\users altında bulabilirsiniz.

Gönderildi : 20/01/2016 00:57

Paylaş: