Forum

DFS Replikasyon Hat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DFS Replikasyon Hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
999 Görüntüleme
(@AliKarasu)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

DFS ile tek taraflı replikasyon işlemi başlattım. Ancak event id de 4412 kodu ile aşağıdaki hatayı veriyor. Daha doğrusu information olarak.

"The DFS Replication service detected that a file was changed on multiple servers. A conflict resolution algorithm was used to determine the winning file. The losing file was moved to the Conflict and Deleted folder."

Conflict and Deleted Folder ise makinanın hiç bir dizinide mevcut değil. 

Sürekli değişen datalar var. Kendim manuel bir klasör oluşturuyorum karşı sunucuya replike oluyor. Ama bir text file gitmiyor. Aynı şekilde sürekli güncellenen dosyalar da jpg formatında bunlarda replike olmuyor.

Sunucuların 2 side Win Server 2012 Standart

Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 07/01/2016 03:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Each replicated folder has its own Conflict and Deleted folder, which is located under the local path of the replicated folder in the DfsrPrivate\ConflictandDeleted folder

DFS sizin bahsettiğiniz senaryolara uygun bir yapı değildir, yani eğer aynı dosyalar eş zamanlı değiştiriliyor ise DFS ile çok ciddi sorunlar yaşarsınız.

DFS senaryosu daha çok örneğin siz istanbul ofisinde kendi klasörleriniz ile çalışıyorsunuz, işiniz bitti uçağa atladınız hop rize ye, oradaki file server dfs ile replike aldığı için oradan da yerel olarak çalışabilirsiniz.

Yoksa aynı anda siz istanbul uzak ofis rize deki kişi ile aynı dosyada değişiklik yaparsanız her zaman son değişilik yapan kazanır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2016 00:26

(@AliKarasu)
Active Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam cevap için teşekkürler.

Sanırım ben konuyu biraz farklı izah ettim.

Mevcut yapıda 2 site var.

A sunucusundaki veriler B sunucusuna replike olacak. Yani datalar sadece  A sunucusuna yazılacak B tarafına replike olacak.  B tarafındaki dizini read-only olarak yapılandırdım.

Bu arada sorunu halletim. Ben A sunucusundan verileri ilk önce RichCopy programı ile gönderdim daha sonra farkları replikasyon yapmak istedim. NTFS izinleri karşıya geçmediğinden bu hatayı veriyormuş. İzinleri değiştirince hata gitti replikasyon başladı.

Şimdi asıl meselem bu tarz bir yapılandırmam daha olacak ancak buradaki data boyutu 30TB. Win 2008 de DFS replikasyonundaki desteklenen limit 10TB. Bu noktada tecrübenize güvenerek, önerebileceğiniz DFS harici bir metod var mıdır ?

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/01/2016 11:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Ali,

Rica ederim ama sen hil yapmissin 🙂 saka bir yana pek çok DFS projesinde bizde benzer isler yapiyoruz ama xcopy ile NTFS izinlerini de tasiyoruz, bu nedenle böyle bir sorun olmuyor.

30TB DFS ile çok zor, bu konuda ben iki büyük müsterimde eski ismi CA XOsoft yeni ismi ARCserve Replication ürününü kullandim ve inanilmaz basarili çalisiyor, kesinlikle öneririm, destek gerekli olur ise profesyonel destek te verebiliriz ITSTACK olarak

kolay gelsin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/01/2016 13:31

(@AliKarasu)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler hocam.

Bir araştıralım 🙂

Gönderildi : 10/01/2016 01:04

Paylaş: