Forum

akis izleme aracı h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

akis izleme aracı hatası

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
6,833 Görüntüleme
(@kemalkocak)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

akis kart izleme aracını  kurup çalıştırdığımda (oturum açılırken hata oluştu ) hatası alıyorum  uygulamayı kaldırıp tekrar yükledim durum değişmedi 

windows 2008 64 r2 

event log :

Faulting application name: Cpp-AkisKartIzlemeAraci.exe, version: 1.0.0.91, time stamp: 0x4a8ce2b6
Faulting module name: Cpp-AkisKartIzlemeAraci.exe, version: 1.0.0.91, time stamp: 0x4a8ce2b6
Exception code: 0xc0000005
Fault offset: 0x00008f4d
Faulting process id: 0xa24
Faulting application start time: 0x01d13fd83f5e493d
Faulting application path: C:\Program Files\AKIS\AKiA\Cpp-AkisKartIzlemeAraci.exe
Faulting module path: C:\Program Files\AKIS\AKiA\Cpp-AkisKartIzlemeAraci.exe
Report Id: 7e5a7624-abcb-11e5-af9d-c4346b21f821

microsoft forumların da benzer sorunlar ile ilgili bir çok cözüm yolunu denedim sonuca ulaşamadım konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum 

teşekkürler

Gönderildi : 26/12/2015 17:18

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

MErhaba

64 bit java yuklediniz mi ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2015 23:47

(@mustafatasci)
Üye

antivirus vs engelleyebilecek seyleri devre disi biraktiginiz varsayarak yazdim java konusunu.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/12/2015 00:17

(@kemalkocak)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

İlginiz için Teşekkür ederim Mustafa Bey ,

64 java kurulu ve antivirüs yok şekilde bu hatayı alıyordum sorunu 32 bit versiyonu kurarak cözdüm 64 çalışmadı  

Gönderildi : 27/12/2015 01:03

(@mustafatasci)
Üye

sorunun cozulmus olmasi guzel, geri donus icin biz tesekkur ederiz.

Gönderildi : 27/12/2015 02:30

(@MuratKehya)
Gönderiler: 69
Trusted Member

Biz de akis kullanıyoruz. Bize tavsiye edilen de hep 32 bit kullanmamız yönünde idi.

e-icisleri için şu anda akis 1.44 ve java 8.60 sıkıntısız çalışıyor.(Java güvenlik uyarıları dışında)

Ara ara güncelleme yapıyoruz.

Gönderildi : 28/12/2015 11:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu java ve adone işi gücü bırakmış her gün güncelleme yayımlıyor. Ayrıca devlet uygulamalarının bir çoğuda inadına eski versiyonda çalışıyor yada her biri ayrı versiyonda çalışıyor. Olan bilgi işlemciye oluyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/12/2015 23:37

(@mustafatasci)
Üye

bilgi islem bu yuzden var 🙂

Gönderildi : 30/12/2015 00:03

(@MuratKehya)
Gönderiler: 69
Trusted Member

Bu java ve adone işi gücü bırakmış her gün güncelleme yayımlıyor. Ayrıca devlet uygulamalarının bir çoğuda inadına eski versiyonda çalışıyor yada her biri ayrı versiyonda çalışıyor. Olan bilgi işlemciye oluyor.

Daha sıkıntı olan durumu söyleyeyim: Her kurum sistemini ayrı kuruyor. Birinde çalışan java diğerinde çalışmayabiliyor. Genelde yaptığımız http olanları javada istisnalar grubuna dahil edip, izin vermek. Özellikle  mutemet'de daha sıkıntı oluyor.

Gönderildi : 31/12/2015 11:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocam o kadar artık işler teknolojiye yığıldıki bu gibi işler ancak hammaliye getiriyor 🙂 Bunların yerine zaman bulup daha iyi ideal, optimum yapılar kurgulamak daha iyi olur 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/01/2016 00:08

Paylaş: