Forum

DNS Server Yön...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Server Yönlendirmesi

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
628 Görüntüleme
(@SemihBasoglu)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Elimde 1 VPS ve 1 Fiziksel sunucu bulunmakta. Amacım fiziksel sunucuma bağlanmadan önce VPS üzerine gitmesini istiyorum. Örnek olarak;

a1.semih.com adresi için 1.1.1.1 ip adresine gidecek. Gittiği sunucuda DNS server kurulu oradan ise a1.semih.com 1.1.1.2 sunucusuna yönlenecek. Yani bir cPanel üzerinden a1 için 1.1.1.1 A kaydı oluşturup. Daha sonra DNS server'a sorduğunda 1.1.1.2'ye yönlendimesini istiyorum. Kendimce düşüncem buradaki trafiğin ilk geldiği noktanın aktarıcı olması. VPS sunucum üzerinde Firewall'ım mevcut. Fiziksel sunucumun ise dışarıdan saldırı engellemesini önlemek için trafiği önce vps üzerine alıp DNS server ile fiziksel sunucuya yönlendirmek istiyorum.

DNS server ile Forward Lookup Zone'da bunu oluşturdum ama sonuç alamadım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 23/12/2015 19:32

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

DNS Server kullanarak bunu yapamazsınız ancak iki tane dns sunucu değilde NAT yaparsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz.  

Ancak sizin tam olarak istediğiniz şey CloudFlare tarzı birşey bu hizmeti satan firmalar var bu firmaları kullanarak yapabilirsiniz. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 23/12/2015 19:46

(@canislamoglu)
Gönderiler: 142
Estimable Member

Merhaba,

DNS Server kullanarak bunu yapamazsınız ancak iki tane dns sunucu değilde NAT yaparsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz.  

Ancak sizin tam olarak istediğiniz şey CloudFlare tarzı birşey bu hizmeti satan firmalar var bu firmaları kullanarak yapabilirsiniz. 

Ziya bey NAT olayı nasıl yapılıyor bu aşamada ilgili bir vide varmı  acaba? banada lazimda 

Gönderildi : 24/12/2015 22:57

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2012/09/23/windows-server-2012-remote-access-nat-islemi.aspx

Buradan inceleyebilirsiniz ancak nat tamamen amacınız dışında alakasız bir çözüm olacaktır. 

Size tavsiyem firewall'u web serverin önünde kullanmanız. Yani eğer elinizde bir vm bir fiziksel ve bir firewall varsa en önde firewall durabilir arkada VM üzerinde yazılımsal bir firewall olabilir ve host serverda web koşabilir. 

Ama tam olarak tereddütlerinizi iletirseniz daha iyi bir çözüm sunabiliriz. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 25/12/2015 00:27

(@canislamoglu)
Estimable Member

Ziya hocam şöyle anlatayım 

normal kulladıgım XP bilgisayrımda 3 adet  2003 server kurulu sanal makina var .bunlardan birinci sanal makinama baglı olarakta iki tane domaine kattıgım sanal makina var örnegin : xxx.ab.com şimdi her şey kurulu ip adresleri elle yapılandırılmış şekilde bütün makinalarda veb siteme girebiliyorum fakat bu 3 sanalk makinada diğer hiç bir iternetle alakalı bir siteye yada internete baglanamıyorum.şöyle bir durum daha var birinci sanal makinamda otomatik ip al dedğimde diğer her türlü internet sditelerine girerken bu kezde kendi siteme giremiyorum bu sorunu nasıl düzeltebilirim acaba sanal makinaların hepsi briged motta fakat NAT olayı nasıl oluyor yada sorunu nasıl çözebilirim.?

birde kısaca şöyle sorayım her hangi bir firmada kayıtlı domainimizi sanal makinalarımızın kullandıgı ip adresine yöndirip 2003 server üzerinden yayımlayabilirmiyim?

şimdiden teşekkür ederim hocam 

Gönderildi : 28/12/2015 00:34

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Sanal sunucunun ethernet ayarlarında bir sorun olması lazım, sadece dns mi çözmüyor yoksa ip üzerindende örneğin 8.8.8.8 ping atabiliyormusunuz ? 

Diğer sorunuza gelince 2003 server üzerinden yayın yapabilirsiniz tabiki zaten IIS bunun için yapılmış bir uygulama. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 30/12/2015 11:34

(@canislamoglu)
Estimable Member

Merhaba,

Sanal sunucunun ethernet ayarlarında bir sorun olması lazım, sadece dns mi çözmüyor yoksa ip üzerindende örneğin 8.8.8.8 ping atabiliyormusunuz ? 

Diğer sorunuza gelince 2003 server üzerinden yayın yapabilirsiniz tabiki zaten IIS bunun için yapılmış bir uygulama. 

hocam ping atamıyorum  nat olayını yapmıştım internetim vardı sanal sunucumda fakat pcyi yeniden başllatım bu sefer hiç bir internet sitesine girmiyor. baglatıuyı onar dedğimde ARP ön bellegi temiyor diyor sonra hata veriyo temizlemiyor ve internete giremiyorum sanal bilgisayarımdan.

Gönderildi : 30/12/2015 15:53

(@canislamoglu)
Estimable Member

birde şöyle bir sorum olacak  şimdi sanal bilgisayarımdaki ip adresini otomatik al dediğimde  bütün internet sitelerine girebiliyoruım fakat  elle yapılandirdıgımda ip adresini kendi veb sitemden başka hiç bir yere giremiyorum. örnegin 192.168.1.107 gibi oldugunda girmiyor

şimdi otomatik ip al dedigimde ise 31.xxx.xxx.xxx gibi adresler alıyor . el ile yapılandırmada diğer internet sitelerine nasıl girebilirim ? 

Gönderildi : 30/12/2015 16:09

Paylaş: