Forum

GP objesi hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

GP objesi hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
510 Görüntüleme
(@mkiraz)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

GP objesi hakkında aşağıdaki sorularımla ilgili net cevap arıyorum tecrübeli arkadaşlardan rica ederek

1..Her bir  group policy olusturuldugunda  Group Policy Template ve Group Policy Container denen 2 nesne mi  oluşturmuş oluyoruz, bunlar harddiskte nerde bulunuyor?

2..Asıl GP ayarları Group Policy Template demi,  Group Policy Container damı bulunur?

3..A.D. yönetim konsollarından Group Policy Template ve Group Policy Container ı görebilmek mümkün mü, yani nasıl bişey bunlar merak ediyorum.

Gönderildi : 04/10/2008 01:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Anasayfa daki Group Policy GPO makalesini incelediniz mi ??

sorularınızla ilgili  bir kaç ipucu vereyim

gpt.ini dosyası olarak search edebilirsiniz .

Gönderildi : 04/10/2008 02:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Group Policy Container bir tanedir ve bütün GPO nesneleri o konteynır içinde oluşturulur.

GPO nesneleri Active Directory'nin güvenli kollarında saklanır. sysvol klasörünün içinde tutar. c:\windows\sysvol\domain\policies altında görürsünüz.

GPO Policy Container GPO nesnelerini barındırır sadece herhangi bir etkileyiciliği yoktur. ancak siz oluşturmuş olduğunuz GPO'yu bir OU'ya veya Site veya Domaine link ederseniz GPO etkisini gösterir. GPO ilkelerini de oluşturmuş olduğunuz GPO nesnesini editleyerek oluşturabilirsiniz.

GPO ile yeni tanışıyorsun anladığım kadarıyla. bunun için öncelikle microsoftun sitesinden GPMC.msi paketini indirin ve sisteminize kurun.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=0a6d4c24-8cbd-4b35-9272-dd3cbfc81887&displaylang=en

bu mmc konsolu size GPO'ları yönetmekte kolaylık sağlayacaktır.

kolay gelsin

Gönderildi : 04/10/2008 23:38

(@sinanaydin)
Gönderiler: 25
Eminent Member

hocam resimdeki seçimi policy ile dağıtmak istiyorum. aradım bulamadım yerini biliyorsanız rica ediyorum.

saygılarımla

Gönderildi : 06/10/2008 18:37

Paylaş: