Forum

Sunucu Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sunucu Hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
488 Görüntüleme
(@fatihpazar)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Firma içerisinde bulunan bir sunucumuza RDP yapmamaktayız. Girişi yapmaya çalıştığımızda active directory erişim bulunamadığını belirtmekte idi. Active Directory de Computers kısmına baktığımda sunucunun disable olduğunu gördüm. Enable yaptım sorun düzeldi.Bunun nasıl disable olduğunu ya da kimin yaptğını nasıl görebilirim? Event wiever da loglara baktım bir şey bulamadım açıkcası konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 16/12/2015 14:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Ne yazık ki bu tür işlemler için AD Audit araçlarınız olması gerekli. Olay günlüklerinden bu tür şeyleri bulmanız pek mümkün değil. Bunun temel nedeni AD üzerindeki her olay her zaman event oluşturmaz, kimi zaman bunlar için debug seviyesini değiştirmek gerekli.  Kimi zaman bir kaç event ile aksiyonları  birleştirebiliyorsunuz, kimi zaman ise loglar çok hızlı üzerine yazdığı için yakalayamıyorsunuz. Veya loglar o kadar çok oluyor ki arama özelliği de olmadığı için nokta atışı bulmanız çok zor.

Önerim Lepide ürünlerini takip etmenizdir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/12/2015 21:28

(@fatihpazar)
Gönderiler: 79
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için teşekkür ederim Hakan Bey,

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 18/12/2015 15:22

Paylaş: