Forum

Windows Server Bare...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server Baremetal Backup

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
352 Görüntüleme
(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba , sunucu yedeklerken , tüm sürücüler dahil mi yedeklemek daha mantıklı ( hyperv vs.. ) yoksa sadece system state ve sistem sürücüsünü mü

Gönderildi : 14/12/2015 22:44

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Neyi yedekleyeceğinize göre değişir bu durum. Eğer Hyper-vdeki sanal sunucuları yedeklemeyi düşünüyorsanız tüm node almak yerine sanal sunucuları yedeklemek daha mantıklı. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 14/12/2015 23:02

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba , zaten sanal sunucuları veeam ile yedekliyoruz , birde fiziksel olarak yedek alalım diyoruz , sistemin yedeğini

Gönderildi : 14/12/2015 23:06

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Aslında bana göre pek mantıklı bir yedekleme olmaz. Şahsen ben kullanmıyorum fiziksel sunucu yedeğini sanal sunucuların yedekleri olası bütün felaket senaryolarında işe yarıyor. Zaten host sunucu olsada olur olmasada. Çünkü veeam üzerinden VM'leri zaten istediğiniz bir node dönebiliyorsunuz. 

İllada alacam diyorsanız Hyper-v diskleri olmadan sadece işletim sistemi ve sistem alanının yedeğini almanız yeterli olacaktır. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 14/12/2015 23:59

(@HaciYILMAZ)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Aslında bana göre pek mantıklı bir yedekleme olmaz. Şahsen ben kullanmıyorum fiziksel sunucu yedeğini sanal sunucuların yedekleri olası bütün felaket senaryolarında işe yarıyor. Zaten host sunucu olsada olur olmasada. Çünkü veeam üzerinden VM'leri zaten istediğiniz bir node dönebiliyorsunuz. 

İllada alacam diyorsanız Hyper-v diskleri olmadan sadece işletim sistemi ve sistem alanının yedeğini almanız yeterli olacaktır. 

Hocam teşekkür ederim , saygılar.

Gönderildi : 15/12/2015 00:15

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Rica ederim, kolay gelsin..

www.okanozbey.com

Gönderildi : 15/12/2015 00:26

Paylaş: