Forum

Rdp sunucu lisans p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rdp sunucu lisans problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,284 Görüntüleme
(@enderyelkenci)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

1 adet RDS Lisans Sunucusu ,1 adet RDS Web Access Server, Gateway Server, Connection Broker Server,  2 Terminal Server rollerinin yüklendiği toplamda 4 adet sunucu yapılandırması yaptım. sunucular Server 2012 R2 Standart olarak kuruldu. Web Access Server üzerinden RDP lisanslarının dağıtımında sorun yaşamıyorum. Fakat normal rdp client programıyla bağlantıda lisansları kullanamıyorum. 2 kişiden fazlası bağlanamıyor. Sunucular arasındaki tüm bağlantılar doğru çalışıyor gözüküyor. İnternette yaptığım araştırmada powershell üzerinden rdp lisans server için çalıştırılacak bir komuttan bahsetmiş fakat bu komut server 2012 R2 de çalışmıyor. sebebi ne olabilir.

İyi çalışmalar.. 

Gönderildi : 14/12/2015 17:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba,

GPO üzerinden denediniz mi?

Group Policy Management Console açın ve Computer Configuration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Remote Desktop Services\RD Licensing.

yada powershell üzerinden de aşağıdaki komutları çalıştırın;

Import-Module RemoteDesktopServices
Set-RDLicenseConfiguration -LicenseServer <license server> -Mode PerUser -ConnectionBroker <connection broker>

Gönderildi : 15/12/2015 01:14

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Sanirim bahsettiginiz ps komutu bunlar,

$obj = gwmi -namespace ìRoot/CIMV2/TerminalServicesî Win32_TerminalServiceSetting
$obj.ChangeMode(deger) komutunu verelim bu komutta deger yazan kisima eger lisansimiz per user ise 4 per device ise 2 yazalim.

ayrica;

$obj.SetSpecifiedLicenseServerList(ìSunucuHostNameì) Lisans sunucu set etmek iÁin
$obj.GetSpecifiedLicenseServerList() Lisans sunucu kontrolu

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/12/2015 02:31

(@enderyelkenci)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Biraz geç dönüş oldu. Önerinizi denedim. Fakat bir sonuç alamadım.

İyi çalışmalar..

Gönderildi : 29/09/2017 18:32

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Paylaş: