Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 de active drictorey baska bir server tasınması

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb 2008 kurulu bır serverım var ve suanda degıstırcem ve ben yeni server 2008 kurdum actıve drrıctory kurdum 

dıger serverdakı kullnaıcıları nasıl bu server gecırım sytem state yedek almada dırek serverın ıcınde  bulupta aktarsam olurmu yada yolu nedır sızce

Gönderildi : 03/10/2008 13:27

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Active Directory Additional Domain Contreller kurulumu ile ilgili makale serilerini inceleyin

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/default.aspx

Gönderildi : 03/10/2008 13:45

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

addional kurmdan bunun bır yolu yokmu wındows ıcındekı ntds klosorunu alıp dıger servera atsam olmazmı

Gönderildi : 03/10/2008 15:18

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Benzer yapıyı kurup backup and restore işlemini gerçekleştirebilirsiniz, bunun içinde makalelere bakabilirsiniz.

Ancak ntds.dit dosyasını belirttiğiniz gibi taşıyamazsınız, mevcut dc içerisinde ntds.dit taşınabilir yani lokasyon değiştirilebilir ama farklı server a taşınamaz.

Gönderildi : 03/10/2008 15:36

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki şimdi diyelim  eskı serverım 2008 server kurulu yenı aldıgım servera 2008 kurdum ve Additional Domain  yaptım.

yaptıktan sonra eskı serverın bagını nasıl koparmam lazım yada Additional Domain  yaptıgımda daha baska ayar yapmaya gerek kalıyormu shama masterla gıbı vb  tasıyormuyu. sadece Additional Domain  yapmam yeterlimi cunku dıger serverı format atılacak

Gönderildi : 03/10/2008 15:47

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Makale linkini vermiştim size, adım adım resimli şekilde anlatılıyor, daha iyisini burada size yazarak anlatamam.

Ayrıca AD Migration makalesi de mevcut: işlemler aynı..

http://www.cozumpark.com/blogs/small_business_server/archive/2008/03/27/sbs-2003-active-directory-migration-b-l-m-1.aspx  

Yeni Server ı domain e katma

• Yeni server da Active Directory kurulumu ( ADC olarak )

• Yeni server üzerinde logların , AD kurulum dizinin kontrolü

• Yeni ve eski server üzerinde site and services kısmından replikasyon trafiğinin kontrol edilmesi ve bu trafiğin replication monitor ile izlenmesi

• Replikasyonlar da sorun yok ise yeni server a dns kurulması ve zone bilgisinin alınması

• Gerekli diğer servislerin aktarılması ( dhcp ,wins , rras vb )

• Rollerin ve Global Catalog un aktarılması

• Eski server da aktarımdan sonra kontrollerin yapılması

• Kararlılık adına belirli bir süre eski server ile test yapılması

• Başarılı test sonuçları alınması halinde eski server ın yani SBS in ortamdan uzaklaştırılması .
  •  
    Gönderildi : 03/10/2008 15:52

Paylaş: