Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Active directory- child domain

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@harunaslan)
Gönderiler: 54
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Yapı gereği daha önceden kurulmuş ve düzgün çalışan bir active diretory sunucumu yeni kurduğum merkez sunucuya child olarak bağlantı kurmak istiyorum bu mümkün mü? Bu şekilde 2 active directory sunucum var. bir yolu varsa çok rahat ederim yoksa iki sunucuyu yeniden kuracağım. teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/12/2015 23:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Her iki yapıda bir birinden bağımsız olarak kurulduğu için artık bir birleri için child ilişkisine giremez. Önceilkle forest trust yapıp sonra ADMT ile kullanıcıları yine ikisinden birinde kuracağınız child yapısına taşıyacabilirsiniz ki bu da zahmetli ve uzmanlık isteyen bir iş

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/12/2015 00:51

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar;

Yapı gereği daha önceden kurulmuş ve düzgün çalışan bir active diretory sunucumu yeni kurduğum merkez sunucuya child olarak bağlantı kurmak istiyorum bu mümkün mü? Bu şekilde 2 active directory sunucum var. bir yolu varsa çok rahat ederim yoksa iki sunucuyu yeniden kuracağım. teşekkür ederim.

ayrıca (en kötü senaryoda ) merkezdeki yeni kurduğunuz AD zaten çalışıyor ise onu yeniden kurmanız gerekmez

Gönderildi : 04/12/2015 10:53

Paylaş: