Forum

DC server disk deği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC server disk değiştirme hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
693 Görüntüleme
(@KadirURGUN)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Active directory sunucusunun günlük yedeğini alıyorum. Fakat sistemin komple bir imajını şirket dışına çıkarmak istiyorum. 

Sistemde raid 1 kurulu olduğu için, 3. party programlar ile uğraşmak yerine, haftada bir disklerden birini değiştirerek, sistemin yedeğini almak istiyorum. 

Sizce bu durum bana bir sıkıntı yaratırmı?  

Sistem çalırken disk değiştirmem herhangi bir problem teşkil edermi?

Sunucunun 2 disk ile birlikte elektrik veya başka bir denenden dolayı yandığını varsayıyorum. Aynı marka ve model yeni bir server'a bu diski taktığımda sizce bir problem yaşarmıyım? 

Sunucu HP Prolint DL 380 G8. Toplam veri miktarı 40 GB.

Makine içindekiler: Active Directory, DNS Server, Wsus Server, Print Server, Kaspersky Security Center.

Gönderildi : 23/11/2015 13:45

(@OnurPULGAT)
Gönderiler: 136
Estimable Member

Merhaba,

3. parti bir yazılım ile external bir disk üzerine imaj almak daha sağlıklı olacaktır. Haftada bir disk değiştirdiğinde çalışan disk yeni taktığın disk ile eşleme yapacaktır. Bunun sürekli olması bence bir risk teşkil edecektir. 

3. parti yazılımlar ile imaj alırsan farklı bir donanım üzerine veya sanal sisteme almış olduğun imajını dönebilirsin. 

Gönderildi : 23/11/2015 14:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba arkadaşlar.

Active directory sunucusunun günlük yedeğini alıyorum. Fakat sistemin komple bir imajını şirket dışına çıkarmak istiyorum. 

Sistemde raid 1 kurulu olduğu için, 3. party programlar ile uğraşmak yerine, haftada bir disklerden birini değiştirerek, sistemin yedeğini almak istiyorum. 

Sizce bu durum bana bir sıkıntı yaratırmı?  

Sistem çalırken disk değiştirmem herhangi bir problem teşkil edermi?

Sunucunun 2 disk ile birlikte elektrik veya başka bir denenden dolayı yandığını varsayıyorum. Aynı marka ve model yeni bir server'a bu diski taktığımda sizce bir problem yaşarmıyım? 

Sunucu HP Prolint DL 380 G8. Toplam veri miktarı 40 GB.

Makine içindekiler: Active Directory, DNS Server, Wsus Server, Print Server, Kaspersky Security Center.

Yeni diski taktığında rebuild edeceği için herhafta diski değişitirp rebuild ettirmen de olabilir ama bu sağlıklı bir yöntem değil, ancak bunun yerine veeam ile backuplama yoluna gidin.

Gönderildi : 09/12/2015 01:02

Paylaş: