Forum

Active Directory Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Kullanıcı Şifreleri

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@UgurONDUC)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Active Directoryde bulunan kullanıcılarımın belirli bir zaman dilimi geçtikten sonra login ekranlarından şifrelerini değiştirmelerini nasıl tetikleyebilirim.

Örneğin; Office 365'te 72 gün sonra oturum açarken şifre değiştirmem gerektiğini belirtiyor.

Teşekkürler. Kolay Gelsin.

Gönderildi : 18/11/2015 12:07

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Kullanıcıların oldugu OU ayrı ise GPO ile

Computer Configuration -z Windows Settings -> Security Settings -> Account Policies -> Password Policy

altından maximum password age seçeneğini aktif ederek süre belirleyebilirsiniz

iyi çalışmalar

Gönderildi : 18/11/2015 12:17

(@UgurONDUC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Teşekkür ederim. Basit bir dille Group Policy Management ile belirttiğiniz yoldan maximum ve minimum günler arasında belirleyerek.

Active Directorydeki kullanıcıların hesaplarından ise "Never password expires" işaretini kaldırmamız gerekecek sanırım değil mi?

Tam anlamıyla prosefyonel değilim o yüzden açıklamak zorunda kalıyorum kusura bakmayın.

Gönderildi : 18/11/2015 19:48

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member

Merhaba;

Teşekkür ederim. Basit bir dille Group Policy Management ile belirttiğiniz yoldan maximum ve minimum günler arasında belirleyerek.

Active Directorydeki kullanıcıların hesaplarından ise "Never password expires" işaretini kaldırmamız gerekecek sanırım değil mi?

Tam anlamıyla prosefyonel değilim o yüzden açıklamak zorunda kalıyorum kusura bakmayın.

Merhabalar,

Vasvi UYSAL' ın Dediğim Gibi Önce GPO Üzerinden Düzenlemelerini Yapmanız Gerekmektedir,

Düzenleme Sonrası DC Üzerinden gpupdate /force İşlemini Uygulayınız,

DC Üzerinden Kullanıcıların Properties Bölümünden Account > Account Options Üzerinden " User must change password at next logon " Seçeneğini İşaretleyiniz,

Kullanıcılar GPO Uygulandıktan Sonra İlk Oturum Açtıklarında Şifre Değişim İsteyecektir, Bunun Sonrasında Belirlediğiniz Süre Zarfında Şifrelerin Değişim İşlemini Uygulayacaktır,

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 19/11/2015 11:55

(@UgurONDUC)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Denemek için minimum:1 maximum:2 olarak yaptım fakat değiştirmek herhangi bir uyarı gelmemektedir.

Nasıl düzeltebilirim?

Gönderildi : 21/11/2015 15:16

(@MehmetBerksoy)
Gönderiler: 9
Active Member

Bu ayar zaten login ekranında uyarı olarak göstermez. Kullanıcı giriş yaptıktan sonra görev çubuğunda "Parolanızı kullanım süresi dolmuştur. Değiştirmeniz yararınıza olur." gibi bir uyarı veriyor. Login sayfasından nasıl yapılır bilemiyorum.

Gönderildi : 21/11/2015 17:52

Paylaş: