Forum

Domaindeki Clientle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaindeki Clientleri Otomatik Yedekleme

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
479 Görüntüleme
(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

İyi akşamlar,

domain ortamına dahil olan kullanıcılarımı günün belirli saatlerinde otomatik olarak yedeklemek istiyorum. Aslında bu işlemi veeam endpoint backup ile yapıyordum ama çok sorun oluyor. Sorun ise şöyle, her clienti günün farklı saatlerinde yedeklememe rağmen sunucu ağdan düşüyor ve ethernet kablosunu söküp takmadan sorun düzelmiyor. Ne yazıkki bu sorunu çözemedim. Veeam endpoint backup tarzında farklı bir yazılım varsa önerebilir misiniz?

Gönderildi : 16/11/2015 02:18

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selamlar DPM ilede client backup alabilirsiniz.

Gönderildi : 16/11/2015 08:46

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhabalar,

Neyi yedeklemek istediginize göre farklı ürünler tavsiye edilebilir. Sadece belli alanlar ve belli dosya tiplerini ve bu yedeklerin versiyonlarını tutmak isterseniz Symantec DLO bir çözüm olabilir.

Gönderildi : 16/11/2015 13:09

(@GorkemAkin)
Gönderiler: 168
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Neyi yedeklemek istediginize göre farklı ürünler tavsiye edilebilir. Sadece belli alanlar ve belli dosya tiplerini ve bu yedeklerin versiyonlarını tutmak isterseniz Symantec DLO bir çözüm olabilir.

Desktop, Belgelerim, Yerel disk d ve outlook dosyalarını yedeklemek istiyorum. Yalnız Symantec her seferinde sıfırdan mı yedek alıyor yoksa sadece değişiklik yapılanları mı yedekliyor? Veeam endpoint backup ta ilk başta sıfırdan yedek alıp daha sonraki günlerde sadece değişiklik yapılan dosyaları yedekliyordu.

Gönderildi : 16/11/2015 15:41

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selamlar DLO da incremental backup alabiliyor. Client açısından Veeam e göre çok daha gelişmiş bir uygulama DLO fakat lisans ücreti ödemelisiniz.

Gönderildi : 16/11/2015 16:48

(@OzcanMANDIRACI)
Gönderiler: 62
Trusted Member

acronis'in böyle ir çözümü varmıdır? Varsa ek lisans ücreti gerekir mi?

Gönderildi : 16/11/2015 19:15

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Çok fazla kullanıcınız yoksa roaming user veya folder redirection yapabilirsiniz.

Ya da benim de kullandığım ve incremential desteği olan GFI network backup ürününe göz atabilirsiniz.

Gönderildi : 16/11/2015 19:32

Paylaş: