Forum

Distribution group ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Distribution group - ActiverSync Office365

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
463 Görüntüleme
(@necipcelepci)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yapımızda AD ve Office365 (in cloud) var. ActiveSync le kullanıcıları office365 te oluşturuyoruz sorunsuz. Şimdi ise Distribution group ları da aynı şekilde office365 te oluşturup kullanıcıları ekleyebiliyoruz.

Fakat oluşturulan bu guruplara Owner sahiplik atayamıyorum. Yani istediğim şey bu guruplara belirli kişilerin mail gönderebilmesi. Bunu office65 te yapabiliyordum. Ama ActiveSync ile oluşturduğumuzda bir tülü yapamadım.

Tecrübelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.

Gönderildi : 11/11/2015 11:50

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Necip Bey selam,

Distribution Group özelliklerini açıp "delivery management" seçeneğine tıkladıktan sonra sağ tarafta bulunan seçeneklerden "Only senders inside my organization" seçeneğini seçerseniz sadece organizasyon içerisindeki kullanıcılardan mail alabilirsiniz. "Senders inside and outside of my organization" seçeneğini seçerseniz hem organizasyon içi hemde organizasyon dışından gönderilen mailleri alabilirsiniz.

Belirli kişilerin mail gönderebilme içinde "+" butonuna tıklayıp gruba mail gönderecek kişilerin mail adresini yazdığınızda sadece sizin belirlemiş olduğunuz kişiler bu gruba mail gönderebilir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/11/2015 19:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

http://www.ugurdemir.net/2014/02/exchange-server-2013-grup-ekleme-islemleri-bolum-7/  aynı mantık buradaki gibi.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/11/2015 00:51

Paylaş: