Forum

Uzaktan Kapat Komut...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzaktan Kapat Komutu Çalışmıyor

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
4,023 Görüntüleme
(@BatuhanKARAMAN)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Benimde domain'de 400e yakın bilgisayarım var ve bu client'lerde Windows 7 x86 kurulu. Kapat komutu bazılarında çalışıyor ancak bazılarında da çalışmıyor ve aşağıdaki hatayı veriyor. Ayrıca komutun çalışmadığı pc'lerde firewall'u tamamen kapatınca çalışıyor.

C:\Users\x>shutdown -f -s -m \\192.168.xxx.207
192.168.xxx.207: Girilen bilgisayar adı geçerli degil veya uzaktan kapatma bu bilgisayarda desteklenmiyor. Adı gözden geçirip yeniden deneyin ya da sistem yöneticinize basvurun.(53)

Gönderildi : 03/11/2015 19:55

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 82
Estimable Member

Merhaba,

Benimde domain'de 400e yakın bilgisayarım var ve bu client'lerde Windows 7 x86 kurulu. Kapat komutu bazılarında çalışıyor ancak bazılarında da çalışmıyor ve aşağıdaki hatayı veriyor. Ayrıca komutun çalışmadığı pc'lerde firewall'u tamamen kapatınca çalışıyor.

C:\Users\x>shutdown -f -s -m \\192.168.xxx.207
192.168.xxx.207: Girilen bilgisayar adı geçerli degil veya uzaktan kapatma bu bilgisayarda desteklenmiyor. Adı gözden geçirip yeniden deneyin ya da sistem yöneticinize basvurun.(53)

Batuhan bey aslında sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz. Firewall yetkilerini kontrol edin firewallda uzaktan yönetim yetkisini atamanız gerekiyor ikinci olarak ta uzaktan yönetici olarak gpo üzerinden izin vereceğiniz grup veya kullanıcıyı seçmelisiniz. Böylece işlem yaparsınız diye düşünüyorum.

Gönderildi : 04/11/2015 00:57

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

birden fazla sebebi olabilir,

• firewall engelliyor olablir,
  • makine domainden düştüyse siz haliyle artık yetkili değilsinizdir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/11/2015 04:08

Paylaş: