Forum

Server 2012 iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 için uzak masaüstü lisansı almak

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,199 Görüntüleme
(@YildizSerkan)
Gönderiler: 71
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 1 adet server 2012'imiz var dışarıdan uzak masaüstü ile 5 kişi bağlantı yapıyor. 2 kişiden sonrası için lisans almamız gerektiğini biliyorum ancak tam olarak hangi lisansı almam gerekiyor bunu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Sadece uzak masaüstü lisansı alıp etkinleştirme yapsam kullanıcılarda çıkan "Bu bilgisayar için kullanılabilir Terminal Server istemci erişim lisansı olmadığından uzak oturum bağlantısı kesildi. Lütfen sunucu yöneticisine başvurun." sorun çözülür.

teşekkürler.

Gönderildi : 29/10/2015 03:41

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Bun söylemeyi pek istemem ama kaç kişi lisanslı kullanıyor ki :))) autokms ler sağolsun. Bir dene derim.

Gönderildi : 29/10/2015 04:01

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Almanız gereken lisans Windows 2012 Server için Uzak Masaüstü Kullanıcı lisansı yani RDP lisansıdır.
Şirketinizin itibarını düşünerek lisanslı ürün kullanmaya dikkat edin. 

Merhabalar, 1 adet server 2012'imiz var dışarıdan uzak masaüstü ile 5 kişi bağlantı yapıyor. 2 kişiden sonrası için lisans almamız gerektiğini biliyorum ancak tam olarak hangi lisansı almam gerekiyor bunu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Sadece uzak masaüstü lisansı alıp etkinleştirme yapsam kullanıcılarda çıkan "Bu bilgisayar için kullanılabilir Terminal Server istemci erişim lisansı olmadığından uzak oturum bağlantısı kesildi. Lütfen sunucu yöneticisine başvurun." sorun çözülür.

teşekkürler.

Gönderildi : 29/10/2015 06:09

(@YildizSerkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet bende lisanslı kullanmak taraftarıyım. sadece forumlarda CAL ve RDP lisansının alınması gerektiğini okudum. Cal ve Rdp ayrı şeyler midir yoksa aynı yazılımlar anlamına mı gelir? dolayısıyla; Microsoft Win Server Cal 2012 Tr 5Li R18-03767 alsam yeterli midir?

Gönderildi : 29/10/2015 23:22

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

evet bende lisanslı kullanmak taraftarıyım. sadece forumlarda CAL ve RDP lisansının alınması gerektiğini okudum. Cal ve Rdp ayrı şeyler midir yoksa aynı yazılımlar anlamına mı gelir? dolayısıyla; Microsoft Win Server Cal 2012 Tr 5Li R18-03767 alsam yeterli midir?

CAL lisansı ile RDP lisansı farklıdır. CAL tüm kullanıcıların için alınması zorunlu bir lisanstır, RDP ise sadece ihtiyaç olan kullanıcı adedi kadar alınır.

Gönderildi : 30/10/2015 20:03

(@YildizSerkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

benim için server'a uzaktan 5 kullanıcının bağlanması yeterlidir öyleyse RDP lisansı alıcam teşekkürler.

Gönderildi : 01/11/2015 19:52

Paylaş: