Forum

Server 2012 R2 Site...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 R2 Siteler arası DC taşıma

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@nejatasci)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Daha önceden ihtiyacım olmadığı ve/veya duymadığım için bir sorum olacaktı 🙂

Dağıtık yapıda networkde çeşitli lokasyonlarda domian im ve domain controller larım mevcut 

site yapısı mevcut,

daha önceki dc leri (additional domain controller ları) lokasyonlarda  network olduğu için sorunsuz kurmuştum.

Şimdi ise yeni açılacak lokasyon uzakda ve network mevcut değil

yönetim şöyle birşey ister

sen herşeyi burada kur uzak erişimi orada sağladığında biri iki ayar değişikliği ile sistemi ayağa kaldır derler.

Yani benim anladığım bilişimce de Yeni Additional DC merkezde kurulsun

site yapısında şimdilik merkezde gözüksün sonra bunu ilgili site altına taşırsın  şeklinde düşündüm

daha önce bunu etüd eden varmıdır ?

bu şekilde bir uygulama ne derece mümkündür sorun çıkarmı ??

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/10/2015 17:06

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Hocam anlatımınız biraz karışık olmuş pek anlayamadım anca anladığımı umarak şöyle söylemek isterim. Eğer senin uzakta bir lokasyonun var ve buna domain kurmak istiyorsan aranızda vpn olması gerekir. Sonuçta orası internete çıkacak sizde uzak masaüstü erişimi gibi hallederiz gibi bir düşünce sezdim ama bu pek mümkün olmaz.

Bende şöyle bir yapı mevcut. 16 lokasyon ve bir toplama merkezi var. Bütün lokasyonlarda dhcp ve rodc var. Toplanma merkezinde iki tane dc var. bütün lokasyonlar noktadan noktaya vpn ile bağlı. Sorun olmadan sistem çalışmakta.

Gönderildi : 06/10/2015 00:37

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar

Daha önceden ihtiyacım olmadığı ve/veya duymadığım için bir sorum olacaktı 🙂

Dağıtık yapıda networkde çeşitli lokasyonlarda domian im ve domain controller larım mevcut 

site yapısı mevcut,

daha önceki dc leri (additional domain controller ları) lokasyonlarda  network olduğu için sorunsuz kurmuştum.

Şimdi ise yeni açılacak lokasyon uzakda ve network mevcut değil

yönetim şöyle birşey ister

sen herşeyi burada kur uzak erişimi orada sağladığında biri iki ayar değişikliği ile sistemi ayağa kaldır derler.

Yani benim anladığım bilişimce de Yeni Additional DC merkezde kurulsun

site yapısında şimdilik merkezde gözüksün sonra bunu ilgili site altına taşırsın  şeklinde düşündüm

daha önce bunu etüd eden varmıdır ?

bu şekilde bir uygulama ne derece mümkündür sorun çıkarmı ??

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar ;

L3  sw  var  ise  merkezde  vlan yapılandırması  ile yenı   acılacak sube ile  aynı  network  yapısında  yenı bır vlan olusturup  mevcut  sunucuyu da  o vlan dan  calıstırarak  istedıgınız  işlemi   yapabilirsiniz  ancak  net  bır  sey  soyleyebılmek  ıcın  merkezdekı  network  cıhazlarının  ne  oldugunu   bılmek  gereklı

Teşekkurler.

Gönderildi : 06/10/2015 14:15

Paylaş: