Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 R2 workgroup RDP lisans sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
671 Görüntüleme
(@HalitGOKTAS)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhahaba arkadaşlar ,

Server 2012 R2 üzerine Rdp lisansı yüklemek istedim fakat , MS'un 2012 R2 ile birlikte bu hizmeti durdurduğu bilgisine ulaştım.

Altta ki linkte bir çözüm yolu var fakat uyarlayamadım.  THUMBPRINT  sertifikasını oluşturamadım~bulamadım.

http://ryanmangansitblog.com/2013/10/30/deploying-a-rdsh-server-in-a-workgroup-rds-2012-r2/

Work groupta çalışan server'a DC kurup ikinci bir server olmadan bu işlemi başarmanın bir yolu varmı?.

Teşekürler.

Gönderildi : 14/09/2015 18:47

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Remote Desktop lisansı kullanacağınız sunucuda Remote Desktop Licensing ve Session Host rollerini kurun.

RD licensing manager üzerinden lisansınızı tanımlayın.

Gpedit.msc açın ve  Local Computer Policy -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Remote Desktop Services -> Remote Desktop Session Host -> Licensing   dizinine gidin. 

Use the specified remote desktop license servers seçeneğini açın ve License servers to use :   yazan yere sunucu adınızı yazın OK diyerek kapatın. 

Set the Remote Desktop Licensing mode seçeneğini açın ve enabled ederek Lisanslama modelinizi seçin ok diyerek kapatın. 

İşlemleri tamamladıktan sonra gpupdate /force  komutunu  çalıştırın. 

Kolay gelsin 🙂

www.okanozbey.com

Gönderildi : 14/09/2015 19:14

(@HalitGOKTAS)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Remote Desktop lisansı kullanacağınız sunucuda Remote Desktop Licensing ve Session Host rollerini kurun.

RD licensing manager üzerinden lisansınızı tanımlayın.

Gpedit.msc açın ve  Local Computer Policy -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Remote Desktop Services -> Remote Desktop Session Host -> Licensing   dizinine gidin. 

Use the specified remote desktop license servers seçeneğini açın ve License servers to use :   yazan yere sunucu adınızı yazın OK diyerek kapatın. 

Set the Remote Desktop Licensing mode seçeneğini açın ve enabled ederek Lisanslama modelinizi seçin ok diyerek kapatın. 

İşlemleri tamamladıktan sonra gpupdate /force  komutunu  çalıştırın. 

Kolay gelsin 🙂

Teşekkür ederim

Sorun çözüldü. 

Gönderildi : 14/09/2015 21:49

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 14/09/2015 22:41

Paylaş: