Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 Belli Zaman Sonra İnternet Bağlantısını Kesiyor.

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
623 Görüntüleme
(@YusufKAHRAMANER)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Arkadaşlar,

Yıllardır windows server yönetmişliğim var ama bu sefer ki olayla ilk defa karşılaşıyorum. Problem aslında çok basit ama ben kendimi ingilizce olarakta anlatamadığımdan da olabilir çözümünü bulamadım. Windows server 2012 tertemiz kurulum yaptık ve üzerine Plesk 12 kurduk hiç bir site dahi çalışmıyorken sunucuyu test için çalıştırıyoruz. Ancak sunucu bazen 2 saat bazende 3 gün sonra internet bağlantısı gidiyor yerine sarı uyarı işareti geliyor. Sorunu çözümü için problemleri gider dediğinizde hemen çözülüyor. Bu problem sizce neyden kaynaklanıyor olabilir. Çözümü için fikir önerileriniz var mıdır ?

Saygılarımla

Gönderildi : 13/09/2015 16:48

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Acaba ip adresi apipayamı düşüyor? ip bilgilerini kontrol ettinizmi sarı ünlem işareti varken ?

Gönderildi : 13/09/2015 17:42

(@YusufKAHRAMANER)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun devam ederken bunuda kontrol ettim ancak tüm veriler doğru değişen birşey olmuyor.

DNS tercihinde mi hata yaptık dedim, her iki dns'ide farklı günlerde değiştirdim yine sonuç değişmedi.

Gönderildi : 13/09/2015 17:49

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Evet IP Adresinde bir problem gözükmüyor.
2 Adet IP Tanımladım her ikisi normal bu durumda.

DNS tercihinde mi hata yaptık dedim, her iki dns'ide farklı günlerde değiştirdim yine sonuç değişmedi.

evet DNS ılgılı bir problem olabılır DNS rollerlerınızı kurduktan sonra bir daha deneyın

yada tarayıcınızı guncelledıkten sonra fırewalllarınızı kontrol edın fırewalınız acıksa DNS ı etkılıyor olabılır

Gönderildi : 13/09/2015 17:54

(@YusufKAHRAMANER)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DNS Rolleri vb. tüm hepsi Plesk panel tarafından kurulmaktadır.

Daha öncede çalıştırdık ancak böyle bir sorun olmamıştı.

Sunucunun update'lerini yeni yaptım ancak sonuç değişmedi sunucu dün gece yeniden gitti.

Saygılarımla.

Gönderildi : 14/09/2015 15:54

(@MuratKehya)
Gönderiler: 69
Trusted Member

Denediniz mi bilmiyorum ama serverinizin doanımlarının driverlarını güncellediniz mi? Özellikle ethernet kartının. Eski driver yüzünden client bilgisayrada bu sorunla karşılaşmıştım.

Gönderildi : 16/09/2015 16:27

(@YusufKAHRAMANER)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şimdi ki işlemimde Ethernet kartını tüm kaldırıp 2. bir enternet kartı olarak ekledim bu şekilde deneyeceğim. 

Bir sonraki yapacağım işlem dediğiniz olacak.

En olmadı formatı hak etti artık 😀

Saygılarımla

Gönderildi : 18/09/2015 08:25

(@MuratKehya)
Gönderiler: 69
Trusted Member

Merhaba,

Şimdi ki işlemimde Ethernet kartını tüm kaldırıp 2. bir enternet kartı olarak ekledim bu şekilde deneyeceğim. 

Bir sonraki yapacağım işlem dediğiniz olacak.

En olmadı formatı hak etti artık 😀

Saygılarımla

Eski ya da yanlış driver yüzünden benim de bu başıma geldi, donanım olarak ise switch tarafında sorun yaşadım(sadece bir client ağa bağlanamıyordu, switch kapa-aç düzeldi) ama ethernet kartı bozulan daha görmedim.

Gönderildi : 18/09/2015 12:37

(@mustafanisanci)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Server 2012'yi sanal makina üzerine kurdunuz sanırsam. Eğer sanal makina üzerine kurulum yapmışsanız sorununuz ethernet ayarlarından. Sanal makinanınız ethernet ayarlarını kontrol edenit. Sunucunun arkasında sulunan ikinci ethernet bağlantısını da yapınız. Sorununuz düzelecektir. Bizdede aynısı olmuştu.

Gönderildi : 21/09/2015 17:51

(@YusufKAHRAMANER)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunun neyden kaynaklandığını tespit edemedim ancak çözümü bir nebze olsun yapabildim.
Çözümü :
Ethernet kartını devre dışı bırakıp ESX üzerinde yeni bir ethernet kartı ekledim.
10 gündür raporlara kesinti yansımadı.

Sağlıcakla kalın.

Gönderildi : 28/09/2015 21:51

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

esx üzerine vmx3 olarak network kartı ekleyerk dener misiniz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/09/2015 03:02

Paylaş: