Forum

2012 Server Etc\Hos...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2012 Server Etc\Hosts dosya yetki hk.

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,360 Görüntüleme
(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkaşlar Merhaba,

2012 server'a hosts dosyası üzerinde değişiklik yapamıyorum local yada domain admin olarak yetki hatası alıyorum sorun ne olabilir? sunucu üzerinden youtube yasaklamak istiyorum.

Gönderildi : 04/09/2015 12:56

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Merhaba,

etc klasörü altında değişime izin vermiyor, sorunu bende çözemedim ama şöyle bir ilerleyiş yapabilirsiniz,

dosyayı masaüstüne kopyalayın, burada değişiklikleri yapıp kaydedin, sonra masaüstündeki dosyayı etc içine kopyalayın, değişimi onayladığınızda dosya değişecektir.

Gönderildi : 04/09/2015 13:49

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

host dosyasını düzenlemek için,

cmd admini açın. ( kısayol windows + x )

ekranda , notepad %windir%\system32\drivers\etc\hosts  komutunu yapıştırın

devamında düzenlemenizi yaparak, dosyayı kaydedebilirsiniz.

ancak bu yaptığınız düzenleme, sunucunuz rds değil ise, ağınızda bulunan diğer kullanıcıları etkilemez.

keyifli çalışmalar

Arkaşlar Merhaba,

2012 server'a hosts dosyası üzerinde değişiklik yapamıyorum local yada domain admin olarak yetki hatası alıyorum sorun ne olabilir? sunucu üzerinden youtube yasaklamak istiyorum.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/09/2015 16:30

(@ErdemKara)
Reputable Member
Konu başlatıcı

2 yolda işe yaramadı dosyayı hiç bir şekilde değiştiremiyorum.

Gönderildi : 04/09/2015 19:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Selamlar,

Notepadi run as administrator ile açın. Sonrasında host dosyasını açıp değişikliği yapıp, kaydedin.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/09/2015 03:51

(@ErdemKara)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam hiçbir şekilde olmuyor ne local admin nede domain admin olarak hosts dosyasını değiştiremiyorum çok ilginç bir sorun.

Gönderildi : 08/09/2015 13:38

(@OzcanSAHIN)
Gönderiler: 198
Estimable Member

Merhaba,

hosts dosyasinin sahibi SISTEM oldugundan bu sekilde degisiklik yapamazsiniz.

Oncelikle dosyanin sahipligini alin sonrasinda gerekli degisikligi yapip kaydedebilirsiniz.

Ancak guvenlik sebebiyle tekrar SISTEM kullanicisni owner olarak atamaniz gerekir.

File--> Properties--> Security--> Advanced--> Owner

Kolay gelsin

Gönderildi : 08/09/2015 14:11

(@ErdemKara)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam olmuyor denemediğim yol kalmadı çözemiyeceğim sanırım youtube yasaklamak için bir route yazsam bat olarak bu bat dosyası çalışırmı sizce peki?

Gönderildi : 08/09/2015 21:59

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Yok hocam olmuyor denemediğim yol kalmadı çözemiyeceğim sanırım youtube yasaklamak için bir route yazsam bat olarak bu bat dosyası çalışırmı sizce peki?

youtube u yasaklatmak ıcın bılgısayarına ISA SERVER 2006 kurman lazım system ızınlerı ıle olacak ıs degıl

Gönderildi : 09/09/2015 04:35

(@ErdemKara)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam bir youtube yasaklamak için isa server kurmak gereksiz gibi şu hosts dosyasını bir değiştirebilsem herşey olacak ama bir türlü olmadı.

Gönderildi : 09/09/2015 18:40

(@OzcanSAHIN)
Gönderiler: 198
Estimable Member

Server 2012 R2 hosts dosyasinda sorunsuz degisiklik yapiliyor. Siz hangi kullanici ile server'a login oluyorsunuz ? Virus/malware olmadigindan emin misiniz ?

Tam olarak yapmak istediginiz nedir ? kullanicilarin youtube'a erisimini mi engellemek iustiyorsunuz ?

Yapinizdan biraz bahseder misiniz ? Gateway olarak ne kullaniyorsunuz ?

Gönderildi : 09/09/2015 22:35

(@ErdemKara)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam selam 2012 server da kurulu terminal server var üzerinde ki kullanıcıların youtube girmesini engellemek istiyorum hosts dosyasını ne local admin nede domain admin olarak değişiklik yapamıyorum

Gönderildi : 14/09/2015 16:53

Paylaş: