Forum

Domaine alınan pc ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine alınan pc sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
703 Görüntüleme
(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Günaydın arkadaşlar , kısaca yapımdan bahsedeyim workgroup çalışan 50 pc ve5 server'um var.

Yeni server2012 domain kurdum  , ilk olarak domaine  muhasebe server (mikrosrv) domaine aldım , 2 gün clientlar workgroupta server ise domaine  üye şeklinde çalıştı , sonra muhasebede çalışan pc leri domaine aldım ve sorun da başladı .

Mikrosrv den  başka birde Trex muhasebe server var , oda domainde olmasına rağmen domaine alınan muhasebe pcleri trexde normal çalışırken Mikro muhasebe programını acınca program cok yavaş çalışıyor  , muhasebe kullanıcıların  paylaşım ve sql yetkileri  , hem pc tarafında hemde mikrosrv tarafında local admin yetkisi var ama  yine yavaş . Pc 'leri  Domain admin ile acıyorum Trex hızlı olmasına rağmen Mikro yine yavaş sebebi ne olabilir acaba.

Gönderildi : 22/08/2015 12:17

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Günaydın arkadaşlar , kısaca yapımdan bahsedeyim workgroup çalışan 50 pc ve5 server'um var.

Yeni server2012 domain kurdum  , ilk olarak domaine  muhasebe server (mikrosrv) domaine aldım , 2 gün clientlar workgroupta server ise domaine  üye şeklinde çalıştı , sonra muhasebede çalışan pc leri domaine aldım ve sorun da başladı .

Mikrosrv den  başka birde Trex muhasebe server var , oda domainde olmasına rağmen domaine alınan muhasebe pcleri trexde normal çalışırken Mikro muhasebe programını acınca program cok yavaş çalışıyor  , muhasebe kullanıcıların  paylaşım ve sql yetkileri  , hem pc tarafında hemde mikrosrv tarafında local admin yetkisi var ama  yine yavaş . Pc 'leri  Domain admin ile acıyorum Trex hızlı olmasına rağmen Mikro yine yavaş sebebi ne olabilir acaba.

wındows server 2012 dahıl 5 tane server 50 clıentınız var her bır server 15 kullanıcılı bir sıstem demek

o yuzden makınalarınız domaıne aldıktan sonra  muhasebe progralarınızı sanal makınanızın ıcınde kurmayı deneyın

örnegın:logo muhasebe programı kullanıyorsunuz bunu sanal makına ıcındekı c:/ ye atıp kurmayı deneyın

Gönderildi : 22/08/2015 15:11

(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Günaydın ,

Sever'larım sanalda çalışıyor , mikro server domaine üye, muhasebe pc'lerini domaine cektim .

Muhasebe pc'sini domain user ile acınca  mikro programı yavaş çalışıyor , pc'yi local user ile acınca hızlı çalışıyor , sorun bu

Gönderildi : 24/08/2015 11:37

Paylaş: