Forum

Windows server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server 2012 Paylaşım ACİL

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@yusufsusam)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

kurumda 160 adet bilgisayarım ve 100 adet kullanıcım var açtıgım paylaşım dosyasını bilgisayarlara bagladıgımda farklı kullanıcılar oturum açtıgında bu paylaşım dosyasını göremiyorlar kayboluyor paylaşım dosyası bunu görebilmeleri için ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 21/08/2015 16:52

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Merhaba,

Paylaşımı nasıl yapıyorsunuz, ağ sürücüsünü bağlayarak bir paylaşım oluşturuyorsanız, gpo üzerinden kural oluşturarak kullanıcı bazlı ya da bilgisayar bazlı ağ sürücüsünü oluşturabilirsiniz,

GPO editlediğinizde, User Configuration> Preferences> Windows Settings > Drive Maps kısmından new diyerek yol ve sürücü harfini atadığınızda kullanıcı bazlı olarak yolu vermiş olursunuz. Kullanıcı hangi bilgisayarda oturum açarsa açsın bilgisayarım kısmında ağ yolu olarak verdiğiniz bu paylaşımı görecektir.

Gönderildi : 21/08/2015 17:49

(@yusufsusam)
Active Member
Konu başlatıcı

Ag sürücüsüne baglanarak bir paylaşım oluşturuyorum bu paylaşımın içinede bir online yoklama programı çalışacak günlük aldıgı bilgileri serverda tutucak her kullanıcı oturum açtıgında programı görebilsin yeterli başka birşey istemiyorum Tşkrler 🙂

Birazdan dediginizi deniyecegim çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/08/2015 17:53

(@yusufsusam)
Active Member
Konu başlatıcı

bu kuralı oluşturmak için bana yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 21/08/2015 17:54

(@SefaYUKSEL)
Gönderiler: 66
Trusted Member

(@yusufsusam)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim sefa bey çok yardımcı oldu linkler 🙂

Gönderildi : 24/08/2015 13:37

Paylaş: