Forum

Aynı Network iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı Network içerisinde 2 Windows Server Foundation Sever

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
468 Görüntüleme
(@HakanAydogan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Şirketimizde toplam 7 kullanıcı var. Bu kullanıcılar Link Muhasebe programı ve Office uygulamaları kullanıyor. ek olarak da etiket vs basım işleri oluyor. 

Şu anda 1 adet Windows 2008 R2 Foundation Server' ımız var. Bu makine üzerinde AD var ve sadece Link Lisans dosyaları ile MSSQL DB yer alıyor. 

Üzerinde windows 7 Ultimate yüklü 1 PC var ve 2 kullanıcı bu PC' ye Ncomputing TC ler üzerinden bağlanıyorlar. Elimizde Bir Win7 pro, Birde Win7 Ultimate olduğu için, 3 sene önce deneme amaçlı olarak bu sistemi kurmuştuk. Çok memnun kaldığımız için şimdi 7 kullanıcıyı da aynı şekilde bağlamayı düşünüyoruz. 

Çok büyük bir firma olmadığımız için maliyeti minumumda tutmaya çalışıyorum.

lisans açısından sıkıntı yaşamamak için yeni bir Foundation Server almanın uygun olacağını düşünüyorum. Kullanıcıları yeni alacağımız 2012 Foundation Server' a Ncomputing ile bağlamayı, MSSQL DB ve AD içeren mevcut server' a dokunmamayı düşünüyorum. 

Şunları merak ediyorum:

Yeni alacağımız foundation server, mevcut AD' ye dahil olabilir mi?

7 kullanıcı için sadece TS-CAL lisansı mı almam gerekiyor? 

Alternatif öneriniz olursa çok memnun olurum. 

Gönderildi : 18/08/2015 16:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba.

Şirketimizde toplam 7 kullanıcı var. Bu kullanıcılar Link Muhasebe programı ve Office uygulamaları kullanıyor. ek olarak da etiket vs basım işleri oluyor. 

Şu anda 1 adet Windows 2008 R2 Foundation Server' ımız var. Bu makine üzerinde AD var ve sadece Link Lisans dosyaları ile MSSQL DB yer alıyor. 

Üzerinde windows 7 Ultimate yüklü 1 PC var ve 2 kullanıcı bu PC' ye Ncomputing TC ler üzerinden bağlanıyorlar. Elimizde Bir Win7 pro, Birde Win7 Ultimate olduğu için, 3 sene önce deneme amaçlı olarak bu sistemi kurmuştuk. Çok memnun kaldığımız için şimdi 7 kullanıcıyı da aynı şekilde bağlamayı düşünüyoruz. 

Çok büyük bir firma olmadığımız için maliyeti minumumda tutmaya çalışıyorum.

lisans açısından sıkıntı yaşamamak için yeni bir Foundation Server almanın uygun olacağını düşünüyorum. Kullanıcıları yeni alacağımız 2012 Foundation Server' a Ncomputing ile bağlamayı, MSSQL DB ve AD içeren mevcut server' a dokunmamayı düşünüyorum. 

Şunları merak ediyorum:

Yeni alacağımız foundation server, mevcut AD' ye dahil olabilir mi?

7 kullanıcı için sadece TS-CAL lisansı mı almam gerekiyor? 

Alternatif öneriniz olursa çok memnun olurum. 

Selamlar ;

* Domain'e üye  olmasıyla  ilgili  bir  sıkıntı  olmaması lazım  15  kullanıcı  sayısını  geçmiyor isenız

* Evet 7  adet TS-CAL  almanız  gerekiyor.

* Mevcut yapıdan memnun iseniz alternatif e   gerek  yok bence  zira kuracagınız  sistem  hem  ekonomik hem de  kullanış lı bir ( Ncomputing  alımlarını  yapmadı  iseniz  2  hafta önce  yapmış  olduğumuz  bir  projeden  elimizde  kalan   4  adet  sıfır  ürün  bulunmakta  http://www.cozumpark.com/forums/thread/470782.aspx  

Server  2012  Foundation limitleri de  link te  mevcut  https://technet.microsoft.com/tr-tr/library/JJ679892.aspx?f=255&MSPPError=-2147217396

Teşekkürler , iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 18/08/2015 17:22

Paylaş: