Forum

win 2003 servere , ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 2003 servere , hdd olamayan workstationdan network uzerinden baglanma ?

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@hakanisci)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Selam.

hdd i olmayan workstation pc den sadece network kartının dhcp özelligini kullanarak windows 2003 serverın remote desktopuyla oturum açmak istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemeliyim bana tarif edebilirmisiniz? Saygılar.

Gönderildi : 28/09/2008 03:11

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Benim bildiğim kadarıyla böyle bir yöntem mevcut değil.

Ancak, PXE desteği ve RIS ile işletim sistemi olmayan bir disk üzerine ancak yükleme yapabilirsiniz.

Bunun içinde disket sürücünüzde bir adet önceden tanımlanmış bir başlangıç disketi olmalıdır.

Edit: Thin clientlar kullanılabilir ama onlarında kendi flash belleklerinde yüklü yazılımları mevcuttur.

Gönderildi : 28/09/2008 03:26

(@hakanisci)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Selam bende boyle birşey arıyorum ama istedigim aynı network icinde bulunan 5 tane client pc yi hdd e gerek duymadan servere baglamak ve serverde onlar icin acılmıs kullanıcı ekranına ulasmak . remote desktop ekranına kadar gelebilmem . inşallah ris ile clientlara sistem kurabiliyorum ama benden istenilen clientların direk servere ulaşması ve kullanması . cevabın için teşekkür ederim . Saygılarla.

Gönderildi : 28/09/2008 03:38

(@mesutsariyar)
Co-Founder

RIS kurulumu için bu makaleden faydalanabilirsiniz: http://support.microsoft.com/kb/325862

Thin Client fiyat bilgisini Piramit Bilgisayardan sağlayabilirsiniz.

Selamlar.

Gönderildi : 28/09/2008 03:42

(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member

Mesut hocam,

Yanlış anlamadıysam "hakanisci" hdd olmadan remote desktop kullanmak istiyor. Bu işlem live CD ler ile yapılamaz mı? Live cd ye network kartı driverını tanıtabilsek ve de remote desteği varsa iş görmez mi?

Teşekkürler

Gönderildi : 28/09/2008 04:06

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Merhaba,

RDP destekleyen bir live-cd var mı bilmiyorum ancak olsa bile cache alan için disk ihtiyacı gerekir.

Gönderildi : 28/09/2008 04:12

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Selam.

hdd i olmayan workstation pc den sadece network kartının dhcp özelligini kullanarak windows 2003 serverın remote desktopuyla oturum açmak istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemeliyim bana tarif edebilirmisiniz? Saygılar.

www.thinstation.org   bu adresten ts-o-matic ile kendinize uygun bir kinfigurasyon ayarlayip ister pxe uzerinden ister cd ile istediginiz yapabilirsiniz

kolay gelsin

Gönderildi : 15/10/2008 13:16

(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

knoppix live cd ile açıp rdesktop ile uzak masaüstü yaparsın

Gönderildi : 19/10/2010 21:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

live xp türkçe ile bir çok şeyi yapabilirsin.

Gönderildi : 26/10/2010 16:43

Paylaş: