Forum

normal kullanıcılar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

normal kullanıcıların active directory objelerini görmesi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merbaha;

kurumumuzda bir kullanıcıya delegasyon ile sadece bir OU altındaki objelere erişim yetkisi vereceğim. bunu yaparken şunu farkettim ki administrative tools paketini kuran standart kullanıcılar Active directory şemasını, grupları, kullanıcıları hatta kullanıcı bilgilerini görebiliyorlar. herhangi bir müdahalede bulunamıyorlar sadece görebiliyorlar. ben bu şemanın ve objelerin standart kullanıcılara kapatılmasını istiyorum. yapabileceğim bir şey var mı ?

Gönderildi : 17/08/2015 13:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Delegasyon yetkısı vermişsiniz zaten onu görecektir.

Gönderildi : 18/08/2015 02:58

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

delegasyon vermemiş vereceğim demiş , fakat bu normal bir durum aslında

örneğin: siz (veya herhangi bir kullanıcı) paylaşım açıp yetki vermek istediğinde kullanıcılar vs gelmezse nasıl ve kime

yetki vereceksiniz aksi halde 

Gönderildi : 18/08/2015 10:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

delegasyon vermemiş vereceğim demiş , fakat bu normal bir durum aslında

örneğin: siz (veya herhangi bir kullanıcı) paylaşım açıp yetki vermek istediğinde kullanıcılar vs gelmezse nasıl ve kime

yetki vereceksiniz aksi halde 

Vasvi hocam yanlış okumuşum 🙂 

Gönderildi : 18/08/2015 12:08

(@ahmetozer)
Gönderiler: 156
Reputable Member
Konu başlatıcı

tam anlatamadım ben galiba 🙂

herhangi birisi kendi bilgisayarına Tool kurup mmc den active directory users and computers objelerini görebiliyor. root OU üzerine gelip properties altında security tabından "everyone" yetkilerini kaldırdım. orada read yetkisi varmış everyone üzerinde. 

benim bir OU ile ilgili yetkilendirdiğim kullanıcı sadece kendi OU su altındaki objeleri görebilecek. öbür OU ları göremeyecek. Fakat everyone read olmadan o kullanıcı kendi OU sunu göremiyor. dolayısı ile müdahale edemiyor. 

Gönderildi : 18/08/2015 20:01

Paylaş: