Forum

Active Directory hk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@EthemSahin)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Sevgili abiler

Pek serverler hakkında bilgim olmamasına rağmen bu olaya active directory ile başlamak istiyorum. Az çok birşeyler biliyorum ama bunu pratik yaparak çoğaltabileceğimi düşünüyorum. Böyle bana önerebileceğiniz örnek projeleri bulabileceğim bir yer var mıdır? Yada bana bu kendimi geliştirme konusunda ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz? Şimdiden teşekkür ve saygılarımı sunuyorum 🙂  

Gönderildi : 13/08/2015 21:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ad kurulumu, Kullanıcıları domaine alma, Dhcp kurulumu ile ip dağıtma, File server kurulumu, ADC kurulumu şeklinde yol alabilirsiniz.
IIS kurulumu, IIS üzerinden site yayınlama sisteme FTP server kurmak şeklinde ilerleyin derim. Bu bu işlemlerde sanallaştırma kısmınada girmiş olursunuz. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/08/2015 02:17

Paylaş: