Forum

Active Directory Hk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Hk.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@metinkilincarslan)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mevcutta çalışan bir active directry yapmız bulunmaktadır. Bu yapıda kullanıcıların 45 günde bir periyodik şifre değiştirme uygulaması bulunmaktadır. Benim burda öğrenmek istediğim bir kaç  kullanıcımız 45 günlük şifre süresini 90 gün aralıklarla yapmak istiyor bu durum için benim yapmam gereken nedir? Yeni bir Group Policy'mi oluşturacağım? Diğer 45 gün süre ile çalışan kullanıcılara her hangi bir etkisinin olmaması lazım. Bana kısa bir özetle adımlar nedir nasıl yapmam gerektiğini özetleyen bir cevap dönmenizi rica ediyorum.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 13/08/2015 19:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

90 günde bir sifre değiştirmesini istediginiz kullanıcılar icin ayrı bir OU oluşturup bu kulanıcıları yeni OU'ya taşıyın ve

45 günlğk sifre poliçesinin aynısından bir tane daha oluşturup 45 yerine 90 girin süreyi 

sonra bu yeni policenizi yeni OU'ya assign edin 

iyi çalışmalar

Gönderildi : 13/08/2015 20:34

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Merhaba,

Öncelikle  bu tarz kuralları güvenlik prosedürü olarak uygulayıp, kişi bazlı olarak değiştirmemek gerekmektedir.

Yine de işleme alınacaksa 2 farklı yol izleyenilirsiniz,

Birincisi şifre değiştireceğiniz kullanıcıları, ayrı bir ou oluşturarak buraya taşımanız ve yeni bir grup policy uygulamak

İkincisi de ou taşıma işlemi yapamıyorsanız, üstte ikinci bir grup policy uygulayıp, bunu belli bir gruba dahil olan üyelere uygulamanız, bunun için de 90 günlük şifre kullanacak üyeleri bu gruba dahil etmeniz gerekir.

Gönderildi : 13/08/2015 20:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Fine grained password policy ile ilerleyebilirsiniz.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/04/18/windows-server-2008-fine-grained-password-policy.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/08/2015 02:04

Paylaş: