Forum

Additional Domain C...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Additional Domain Controller Kurulum Hata

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
913 Görüntüleme
(@ismailaktas)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Primary DC Vodafone Datacenter'da, local'e Addtional DC kurmak istiyoruz. Ancak kurulum yaparken aşağıdaki hatayı alıyorum.

"

The operation failed because:

Active Directory Domain Services could not create the NTDS Setting object for this Active Directory Domai Controller CN=NTDS

Settings,CN=ADDC,CN=Servers,CN=Default-First-Site-Name,CN=Sites,CN=Configuration,DC=**,DC=Local on the remote AD DC .***local. Ensure the provided network credentials have sufficent. permissions.

the RPC server is unavailable.

"

Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 11/08/2015 20:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Yetkisel hata veriyor. DC üzerinde firewallı geçiçi olarak kapatın. ADC olacak makinayı domanine alın. Domain admin olarak login olup deneyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/08/2015 12:30

(@ismailaktas)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Rıza hocam selam,

Administrator hesabı ile zaten login oluyorum. Ancak DNS adımına geldiğinde bu hata yine gelmekte.

Gönderildi : 19/08/2015 17:53

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Dns olarak ne verdiniz bu makinaya ADC kurulana kadar DC nin adresini dns olarak vermelisiniz.
http://tv.cozumpark.com/video/224/Windows-Server-2003-Additional-Domain-Controller-Kurulumu

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/08/2015 23:33

(@ismailaktas)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam

event id 1168

internal id 300162a

problem halen devam ediyor. DNS vs gibi sorunlar ile ilgili değil.

Gönderildi : 21/08/2015 17:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Arkadaşlar merhaba,

Primary DC Vodafone Datacenter'da, local'e Addtional DC kurmak istiyoruz. Ancak kurulum yaparken aşağıdaki hatayı alıyorum.

"

The operation failed because:

Active Directory Domain Services could not create the NTDS Setting object for this Active Directory Domai Controller CN=NTDS

Settings,CN=ADDC,CN=Servers,CN=Default-First-Site-Name,CN=Sites,CN=Configuration,DC=**,DC=Local on the remote AD DC .***local. Ensure the provided network credentials have sufficent. permissions.

the RPC server is unavailable.

"

Yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar,

Bir makalemde şundan bahsetmiştim. İncelermisin.

Sisteminizdeki DC ve ADC’yi imaj restoredan bir gün önceye ( daha da öncesi olabilir) döndüğünüzde, Acitve Directory Site and Services kısmında replikasyonu elle tetiklediğinizde The source server is currently rejecting replication requests hatası alıyorsanız.

Ya da DC olan bir ortama ADC eklerken The source server is currently rejecting replication requests hatası alıyorsanız. Replikasyon sorunu nedeniyle DC olan ortama  ADC ekleyemiyorsunuz demektir.

Server isimlerini örnek olarak şunlar olsun. DC Name: Server1 , ADC Name: Server2

Bu durumda  yapmanız gereken işlemeler aşağıdaki gibidir.

• DC üzerinde repadmin /showrepl  komutu çalıştırıyoruz.
  • C:\Users\Administrator>repadmin /showrepl

Repadmin: running command /showrepl against full DC localhost
    Default-First-Site-Name\Server1
    DSA Options: IS_GC DISABLE_INBOUND_REPL DISABLE_OUTBOUND_REPL
    Site Options: (none)
    DSA object GUID: 53331672-66fe-45ee-ab03-30dc3fb5306e
    DSA invocationID: 53331672-66fe-45ee-ab03-30dc3fb5306e
  • Yukarıda görüldüğü gibi inbound ve outbound replikasyon kapalı durumda. İnbound ve outbound replikasyonu açmamız gerekmektedir. Açmak için ise sırasıyla aşağıdaki komutları  kullanıyoruz..
  • C:\Users\Administrator>repadmin /options Server1 -DISABLE_OUTBOUND_REPL
    Current DSA Options: IS_GC DISABLE_INBOUND_REPL DISABLE_OUTBOUND_REPL
    New DSA Options: IS_GC DISABLE_INBOUND_REPL
  • C:\Users\Administrator>repadmin /options Server1 -DISABLE_INBOUND_REPL
    Current DSA Options: IS_GC DISABLE_INBOUND_REPL
    New DSA Options: IS_GC
  • Replikasyn durumunu görmek için DC üzerinde tekrar repadmin /showrepl komutunu çalışıtıyoruz.
  • C:\Users\Administrator>repadmin /showrepl

Repadmin: running command /showrepl against full DC localhost
    Default-First-Site-Name\Server1
    DSA Options: IS_GC
    Site Options: (none)
    DSA object GUID: 53331672-66fe-45ee-ab03-30dc3fb5306e
    DSA invocationID: 53331672-66fe-45ee-ab03-30dc3fb5306e
  • Görüldüğü gibi DSA Options: IS_GC moduna gelmiş durumdadır. Artık ortama yeni bir ADC ekleyebiliriz.

Faydalı olması dileğiyle.

Gönderildi : 05/09/2015 04:18

Paylaş: